Bir federal yargıç, San Francisco ödeme şirketi Ripple'a karşı iki dava açıyor.

Ripple Tarafından Yasadışı Olarak Satıldığı İddia Edilen XRP

Bir federal yargıç, San Francisco ödeme şirketi Ripple'a karşı iki dava açıyor.

360 sayılı Ripple'ın yasadışı bir şekilde XRP'yi kayıtlı olmayan bir menkul kıymet olarak sattığını iddia eden davalar, olayların tutarlı bir şekilde gözden geçirilmesini sağlamak için konsolide ediliyor.

Söz konusu ilk dava, Ripple'ın Kaliforniya'daki reklam yasalarını ihlal ettiğini iddia eden eski bir XRP yatırımcısı olan davacı Bradley Sostack'ın toplu davası. Başlangıçta 2018'de açılan Sostack’ın davası, Ripple'ın XRP satarak menkul kıymet yasalarını ihlal ettiğini iddia eden Bitcoin Manipulation Abatement (BMA), ABD'nin Porto Riko bölgesinde bulunan bir şirket tarafından açılan yeni bir dava ile birleştiriliyor.

ABD'nin Kuzey Kaliforniya Bölgesi Bölge Mahkemesi'nden Yargıç Phyllis J. Hamilton, iki davanın birleştirilmesinin zamandan, paradan tasarruf edeceğini ve çelişkili sonuçlardan kaçınacağını söyledi.

“BMA eylemini bu eylemle ilişkilendirmek, emeğin çoğaltılmasını ve aksi takdirde ortaya çıkabilecek çelişkili sonuçları önleyecektir.

Açıkçası, bu davada söz konusu temel bir çekişme - XRP'nin federal ve Kaliforniya eyalet yasası uyarınca bir menkul kıymet olarak nitelendirilip nitelendirilmediği - yeni ve nüanslıdır. Mahkeme, potansiyel olarak çelişkili sonuçlar konusunda daha az endişe duysa da, bu eylemde sunulan diğer sorulara ek olarak, bu temel çekişmeyi belirlemesi önemli ölçüde emek gerektirecektir. ”

Ripple’ın Sostack davasının reddedilmesi yönündeki hareketi Şubat ayında reddedildi ve davanın yargılanmasına devam edildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ