Kripto para birimiyle ilgili tweet hacmi ve Telegram kripto grupları için üyelik rakamları 2018'den beri bir dalış yaptı - ancak sosyal medya katılımının dönmeye başladığına dair umut verici işaretler var.

Ripple Topluluğunda Devasa Çıkış: Topluluğun Yüzde 63’ü XRP’yi Terketti

Kripto para birimiyle ilgili tweet hacmi ve Telegram kripto grupları için üyelik rakamları 2018'den beri bir dalış yaptı - ancak sosyal medya katılımının dönmeye başladığına dair umut verici işaretler var.

Analitik ve finans yönetimi girişimi The Tie'dan Joshua Frank, neredeyse tüm kripto para birimlerinin Ocak 2018'den Nisan 2020'ye kadar ilgili Tweet hacminde bir düşüş gördüğünü söyledi:

“2018 Ocak ayında, Bitcoin'in 30 günlük ortalama tweet hacmi günde 80.500 tweet'in üzerine çıktı. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana % 66 düştü. Bununla birlikte, Bitcoin Twitter hacmindeki düşüşün çoğunluğu 2018'de gerçekleşti ve BTC tweet hacmi şimdi Ekim 2018'de olduğu gibi aynı seviyelerde seyrediyor. ”

Frank, bu yıl şimdiye kadar bir şeyler aradığını ekledi. “Birinci çeyrek aslında kripto açısından ilgi açısından olumlu bir çeyrekti” dedi.

Kriptopara tüccarı Aztec, 15 Nisan'da Twitter'da rakamlar yayınladı ve Telegram gruplarının Haziran 2018'den Nisan 2020'ye kadar yaşadığı büyük kayıpları detaylandırdı. @Decred, @CryptoAlert ve @WhaleClub gibi kripto grupları, üye sayısının % 25 düşüş yaşadı.

Piyasa katılımını etkileyen çevrimiçi katılım?

Bitcoin'in fiyatı bugün % 10 arttı, şu anda Haziran 2018'in başında olduğu gibi 7.000 $ 'lık fiyatla karşılaştırılabilir günlük Tweet hacmiyle birlikte hareket ediyor. Bununla birlikte, hem Ethereum (ETH) hem de XRP, iki yıl önce olduklarının bir kısmına değer ve her iki kripto para da Twitter ve Telegram etkinliğinde önemli bir düşüş gösteriyor üyelerin % 63'ünden fazlası @ Ripple'den ayrıldı.

Kripto fiyatları ve yatırımcı katılımı arasındaki görünüşte korelasyona rağmen Frank, katılımdaki düşüşün dijital varlıkların azaldığını düşündürüyor:

“... En büyük dijital varlıklar arasında dikkate değer bir şey gördüğümüzü düşünmüyorum. Birinci çeyrekte TRON, Justin Sun’ın Warren Buffett ile öğle yemeğine ve Steemit'i satın almasına rağmen konuşmalarda % 41'lik bir düşüş gördü. Takip % 41 azaldıkça, fiyat% 13 düştü. Öte yandan, en iyi performans gösteren varlıklar arasında yer alan DASH (+% 58), twitter konuşmalarında % 61'lik bir artış gördü.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ