Ortaklığın bir parçası olarak Travelex Bank, anında ödemeler için RippleNet İsteğe Bağlı Likidite (ODL) çözümünden yararlanacak.

Ripple, Travelex İle Ortaklaşa Kripto Özellikli Kurumsal Ödemeleri Brezilya

Ortaklığın bir parçası olarak Travelex Bank, anında ödemeler için RippleNet İsteğe Bağlı Likidite (ODL) çözümünden yararlanacak.Ripple, bu ortaklığın Brezilya'nın ödeme endüstrisini büyük ölçüde dönüştürmeye yardımcı olacağından emin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden savaşına rağmen, blockchain girişimi Ripple diğer pazarlarda genişlemeye devam ediyor. 17 Ağustos Çarşamba günü, Ripple Inc, Brezilya'ya kripto etkin kurumsal ödeme çözümleri getirmek için Latin Amerika bankası Travelex ile ortaklığını duyurdu.

Blockchain girişimi, Brezilya'da çok popüler olan RippleNet İsteğe Bağlı Likidite  ODL çözümünü piyasaya sürecek. Bu aynı zamanda Travelex'i tüm Latin Amerika'da Ripple'ın ODL çözümünü kullanan ilk banka yapıyor.

Ripple'ın yerel kripto para birimi XRP, müşterilerin sınır ötesi ödemeleri anında ve çok düşük bir maliyetle yapmasına olanak tanıyan ODL ödeme çözümüne güç veriyor. Bunu, alıcı tarafında önceden finanse edilmiş herhangi bir sermayeye ihtiyaç duymadan yapar. Gelişme hakkında yorum yapan Ripple CEO'su Brad Garlighouse şunları söyledi:

Brezilya, Latin Amerika'daki işletmeler için bir çapa olarak önemi, kriptoya açıklığı ve Fintech inovasyonunu teşvik eden ülke çapındaki girişimler nedeniyle Ripple için önemli bir pazardır. Sonuç olarak, kurumlar müşterilerin sıkıntılı noktalarını çözmek için kripto ve blok zinciri teknolojisini benimsemeye çalıştıkça piyasa bir faaliyet patlaması yaşıyor.

Brezilya genelinde müşterilerinin yararına paranın daha verimli bir şekilde taşınmasına yardımcı olmak için Travelex Bank gibi yenilikçi bir ortakla işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz.

RippleNet platformu, küresel ödeme ağlarıyla işbirliği yapmak için blok zincir teknolojisinden yararlanır. Anında likiditenin mevcudiyeti ile ilişkili ağlara yardımcı olarak ödeme sürecini basitleştirir.

Latin Amerika'nın Büyüyen Kripto Ekonomisi

Brezilya ve Arjantin'deki bazı büyük ülkeler yüksek enflasyon sorunuyla karşı karşıya kalıyor ve bu nedenle bu ülkelerde kripto paranın benimsenmesi artıyor. Bu nedenle Brezilya, kripto endüstrisini düzenlemek için bazı proaktif önlemler aldı. Düzenleyici çerçevesi, aynı anda yeniliği teşvik ederken tüketicileri korumaya yardımcı olur.

Brezilya her yıl 780 milyar dolarlık ödeme yapıyor ve bu da onu Ripple için kazançlı bir pazar haline getiriyor. Blockchain girişimi, müşterilerinin kriptonun gücünden yararlanarak anında ve düşük maliyetli ödemelerden büyük ölçüde faydalanacağını söyledi.

Öte yandan Travelex Bank, müşterilerinin yabancı paraya erişimini kolaylaştırmak istediğini kaydetti. Sonuç olarak, uluslararası ödemeler ve havaleler de dahil olmak üzere hizmetlerini yeniden canlandırmak için çalışıyor. Ayrıca, çok para birimli ön ödemeli kartlar üzerinde de çalışıyor. Travelex Bank Brezilya CEO'su Ana Tena şunları söyledi:

Travelex Bank %100 dijital ve %100 kişisel bir bankadır. Brezilya Merkez Bankası tarafından onaylanan ve düzenlenen ilk münhasır döviz bankası olduk. E-Fx işlemlerine odaklanarak, her büyüklükteki bireylere ve şirketlere ve çok çeşitli sektörlere en iyi çözümleri sunmak için teknolojiyi benimsiyoruz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ