Ripple'ın genel danışmanı Stuart Alderoty, Ripple'ın tüm kripto endüstrisi için SEC ile cesurca savaştığını söyledi.

Ripple, Tüm Sektörün SEC

Ripple'ın genel danışmanı Stuart Alderoty, Ripple'ın tüm kripto endüstrisi için SEC ile cesurca savaştığını söyledi
Ripple kısa süre önce davanın son aşaması olan özet yargılamaya geçmeyi desteklemek için harekete geçti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple Labs arasındaki hukuk mücadelesi, San Francisco, California merkezli finansal teknoloji şirketinin genel danışmanı Stuart Alderoty'ye göre son tura girdi.

Alderoty, topluluğa bir tweet aracılığıyla, Ripple'ın mahkemeden kendi lehine karar vermesini isteyen davada son sunumunu yaptığını bildirdi. Ayrıca şirketin, mahkemenin yanında oynarken tüm kripto endüstrisi adına kurduğu savunmadan gurur duyduğunu da belirtti.

Onun sözleri, Ripple ve Ripple sanıkları -CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen- özet karar talebini desteklemek için tepkili bir yanıt verdikten sonra geldi.

Önergede Ripple, menkul kıymetler düzenleyicisinin XRP'nin bir yatırım sözleşmesinin teklifi veya satışı olduğuna ve neden federal menkul kıymetler yasaları uyarınca bir menkul kıymet olduğuna dair kanıt sunamadığı için SEC'in özet karara geçme muhalefetinin bir kenara itilmesi gerektiğini savundu.

Brad Garlinghouse, Alderoty'nin Twitter'daki son sözüne de ağırlık verdi. CEO, şirketin "ABD'deki tüm sektör için net kurallar almak için agresif bir şekilde mücadele edeceğine" dair ilk günden verdiği sözü yerine getirerek davanın son aşamasına geldikleri için Ripple ekibini tebrik etti. adaletin sağ tarafında.”

Dava Çözüldüğünde XRP Fırlayabilir

Aralık 2020'den bu yana sürüncemede olan davanın, Ripple tarafından geliştirilen blockchain XRP Ledger'ın yerel token'ı olan XRP'yi düşük değerde tuttuğu uzun zamandır biliniyor. Bunun nedeni, SEC'in tokenin bir menkul kıymet olduğu iddiasının, yatırımcının projeye olan güvenine ciddi zarar vermesidir, çünkü bu aynı zamanda borsalardaki ikincil satışlar da dahil olmak üzere tokenin tüm satışlarının kayıtsız menkul kıymet teklifleri olduğu anlamına gelir.

XRP şu anda, yazı yazılırken son e4 saatlerinde %1,11 artışla yaklaşık 0,39 $ seviyesinde işlem görüyor. Bu, 2018'de ulaşılan tüm zamanların en yüksek fiyatından %89,7'lik bir düşüşü temsil ediyor.

Bununla birlikte, mahkemenin üçüncü taraf arkadaşları olarak şimdiye kadar davaya derinden dahil olan XRP sahipleri, dava sonuçlandığında XRP fiyatının hızla yükseleceğinden ve muhtemelen önceki ATH'yi bile aşacağından eminler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ