San Francisco merkezli fintech firması Ripple Salı günü eski ABD saymanı Rosa "Rosie" Gumataotao Rios'un danışmanlar kuruluna katılacağını duyurdu.

Ripple Ünlü İsmi İşe Aldı

San Francisco merkezli fintech firması Ripple Salı günü eski ABD saymanı Rosa "Rosie" Gumataotao Rios'un danışmanlar kuruluna katılacağını duyurdu.

Şirketin CEO'su Brad Garlinghouse, Rios "endüstri kripto geleceğini belirlemeye çalışırken, özellikle bu dönemde Ripple için paha biçilmez bir bakış açısı sağlayacak" dedi. Mart ayında sessizce ayrılan SBI Holdings CEO'su Yoshitaka Kitao tarafından boşaltılan Ripple yönetim kurulundaki koltuğu doldurulmuş gibi görünüyor.

Rios, Başkan Barack Obama'nın altında hizmet veren, 2009'dan 2016'ya kadar 43. sayman oldu. Ayrıca, görev süresi boyunca basılan tüm dolarlık banknotlar onun imzasını taşıyordu. Rios'un otuz yıllık uzun kariyeri, yeni ve yenilikçi çözümler sunmayı gerektiren finansal kapsayıcılığa adanmıştır. Ripple'ın "küresel olarak ödemeleri kolaylaştırmak için esaslı ve meşru bir rolde kripto para biriminin nasıl kullanılacağına dair en iyi örneklerden biri" olduğunu öne sürdü.

Ripple, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için blockchain teknolojisini kullanır. Şirket, yerleşim çözümünün SWIFT gibi eski sistemlere kıyasla daha az hantal, daha ucuz ve daha hızlı olduğunu savunuyor. Ripple ayrıca bankaların parayı sınırlar arasında hareket ettirmesine izin veren İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmetini beslemek için XRP'yi kullanıyor.

Rosie Rios'un atanması, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) ile devam eden mücadeleye uygun görünüyor. Düzenleme kurumu, geçtiğimiz yılın sonlarında, XRP tokenleri satarken ABD menkul kıymetler yasasını ihlal ettiği iddiasıyla kripto santraline ve iki üst düzey yöneticiye dava açtı.

Büyük miktarda XRP'yi kontrol eden Ripple, XRP'nin menkul kıymet değil, bitcoin ve ethereum gibi bir kripto para birimi olduğuna inandığı için mahkemede kendisini hararetle savunacağına söz verdi.

Ripple ayrıca Kristina Campbell'i "büyümeyi hızlandırmak ve hissedarlara değer sunmak" için yeni finans müdürü (CFO) olarak seçti. Ripple'a katılmadan önce PayNearMe ödeme platformunda CFO olarak görev yaptı. Eylül 2020'de ayrılmadan önce Kasım 2017'de Ripple'a katılan Ron Will'in yerini aldı. Campbell, "küresel finansal sistemi herkes için erişilebilir hale getirmeyi" planladığını belirtiyor.

Bu iki atanan kişi hakkında yorum yapan Garlinghouse şunları söyledi:

"Bu iki istisnai lider, şirket için çok önemli bir zamanda Ripple'a katılıyor […] Hızlı uluslararası büyümemize devam ederken ve ABD'de yasal düzenlemelerin netliğini savunurken, onları takımda bulundurduğumuz için son derece şanslıyız."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ