Ripple ve Coinbase'deki en iyi hukukçular, hızla gelişen kripto para alanındaki konuları tartışmak için yakın zamanda bir toplantıda bir araya geldi.

Ripple ve Coinbase Bir Araya Geldi – Neler Konuşuldu?

Ripple ve Coinbase'deki en iyi hukukçular, hızla gelişen kripto para alanındaki konuları tartışmak için yakın zamanda bir toplantıda bir araya geldi.

Kimler Vardı?

Ripple'dan Stuart Alderoty, Ripple hukuk ekibiyle görüşmek için zaman ayıran Coinbase'in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal'a minnettarlığını dile getirdi. Yanıt olarak Grewal, davet için minnettarlığını tweetledi ve gelecekte daha sık toplantılar yapılmasını önerdi.

Hem Ripple hem de Coinbase şu anda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal zorluklar yaşıyor. Ripple, Aralık 2020'de düzenleyicinin, şirketin XRP tokenleri satarak kayıt dışı bir menkul kıymetler arzı gerçekleştirdiğini iddia ettiği bir dava ile karşı karşıya kaldı.

Devam eden yasal mücadele, kripto para birimi topluluğunun büyük ilgisini çekti ve dijital varlıkları çevreleyen düzenleyici çerçeve hakkında soru işaretleri yarattı.

Coinbase de Sıkıntı Yaşıyor

Geçen hafta Grewal, Coinbase'in bildirime verdiği yanıtı ayrıntılarıyla anlatan bir blog gönderisi paylaştı. Gönderide, Coinbase'in menkul kıymetleri listelemediğini ve gelecekte bunu yapmak için SEC'den net bir düzenleyici çerçeve istediğini vurguladı.

Ayrıca Coinbase'in SEC'e karşı dava açmaktan hoşlanmasa da kendisini savunacağını ve herkes için hukukun üstünlüğünü savunacağını belirtti. Coinbase'in, SEC'in davasının ardından Ripple ile ilişkili kripto para birimi olan XRP'yi listeden çıkardığını belirtmekte fayda var. Tartışmalı tokenin en büyük Amerikan kripto para borsasına geri dönüp dönmeyeceği belli değil.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ