Ripple, 6 trilyon dolarlık döviz piyasasında devasa ODL hizmetini kaydetti.

Ripple ve ODL Günlük 6 trilyon Dolarlık Pazarın %90

Ripple, 6 trilyon dolarlık döviz piyasasında devasa ODL hizmetini kaydetti. Ağ, yakın gelecekte BAE içindeki faaliyetlerini genişletmeyi düşünüyor.

Ripple, yeni yıla çok umut verici bir notla başlayan birkaç blockchain tabanlı dijital ödeme ağından biridir. Ripple'ın İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmeti, şu anda döviz piyasasının yaklaşık yüzde 90'ını oluşturan yaklaşık 40 ödeme pazarında mevcut.

Ripple Güney Asya ve MENA Genel Müdürü Navin Gupta, Zawya ile yakın zamanda yaptığı bir röportaja göre, Ripple'ın ODL hizmetine dayanan döviz piyasasının günlük işlemlerde 6 trilyon dolarlık şaşırtıcı bir rakam kaydettiğini ortaya koydu.

Dikkate değer bir Ripple savunucusu olan WrathofKahneman, bazı önemli çıkarımları vurguladığı yakın tarihli bir tweet'te röportaja dikkat çekti.

Gupta, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinde, finans kurumları arasında kripto tabanlı sınır ötesi havale hizmetlerine yönelik önemli bir talep olduğundan bahsediyor. Artan talepler, o bölgedeki ülkelerde döviz kullanımında bir artışa neden oldu.

Bölgede yerel ödeme hizmetleri sunan bazı hizmet sağlayıcıların, BAE ile küresel olarak diğer ülkeler arasındaki ödemeleri kolaylaştırmaya başladığını da sözlerine ekledi. Bir finansal holding olan LuLu ve bir dijital finansal hizmetler sağlayıcısı olan Pyypl, şu anda Ripple'ın ODL hizmetini kullanan yerel finansal hizmetlerden ikisidir.

Ayrıca, Suudi Arabistan'da SABB ve Katar'da QNB dahil olmak üzere diğer bazı önde gelen bankalar da Ripple ile ortaklık içindedir.

Gupta'ya göre, kaydedilen başarı oranı sayesinde Ripple, BAE içindeki faaliyetlerini genişletmek için gelecek planları yapıyor.

“Orta Doğu ve Kuzey Afrika havaleleri için büyüyen bir bölge olmaya devam ederken, bölgedeki müşterilerimiz ve ortaklarımız sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için ODL kripto çözümümüzü kullanıyor. İşimiz orada büyüdükçe bölgedeki varlığımızı daha da genişletmeyi umuyoruz.” Gupta röportajda açıklıyor.

MENA bölgelerinde kripto kabulünden bahseden Gupta, geleneksel finans firmalarının kriptoyu benimsemede daha yavaş olduğunu kaydetti. Bu arada BAE, geliştirici ekosisteminde büyümeye izin veren birçok önde gelen kripto firmasına ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

"Bu geliştiricilerin bir kısmı, XRP Ledger (XRPL) üzerine inşa etmeyi seçiyor. Geliştiriciler, MENA pazarına uygun çözümler oluşturmak için XRPL Vakfı ve/veya Ripple'dan hibe başvurusunda bulunabilirler." İddia etti.

Son olarak, Ripple'ın MENA'daki politika yapıcılarla iletişim halinde olduğunu söyleyerek düzenleyici sektöre ilişkin olumlu bir bakış açısı sürdürüyor. Düzenleyiciler, dijital varlıklar hakkında netlik sağlamaya da ilgi gösterdi.

Ripple (XRP) 2023'te Hala 1 Dolara Dokunmaya Hazırlanıyor

Ripple'ın yerel token'ı XRP, XRP fiyatları her zamankinden daha umut verici göründüğü için bu yıl kendisi için olağanüstü bir kazanç elde edebilir. Teknik analist Michaël van de Poppe, 1 Ocak'ta XRP'den çok fazla likidite çekildiğini belirtti.

Eylem, XRP'nin fiyatını önemli ölçüde düşürmese de, XRP 0,34 dolardan ivme kaybetti. XRP şimdi analistin geri dönmesini beklediği 0,33 dolarlık fiyat noktasını aştı. Basın zamanında, XRP yeşil, fiyatlar 0,34 $'a ulaştığı için günlük kazançlar şu anda %2'nin üzerinde.

Yeni ortaklıklar kuran XRP'nin bu yıl 1 doları tutma şansı yüksek. Devam eden SEC ve Ripple davasıyla ilgili karar, XRP'nin gelecekteki fiyatlarını da olumlu veya olumsuz etkileyebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ