Deaton, tüm XRP yatırımcılarının XRP ordusunun liderleri olduğunu söylüyor.

Ripple ve SEC: 71.000

Deaton, tüm XRP yatırımcılarının XRP ordusunun liderleri olduğunu söylüyor. Amici avukatı, XRP yatırımcılarını bu yasal savaşın başlangıcından bu yana Ripple'a verdikleri destek için övüyor.

Ripple-SEC yasal savaşında bir avukat olan avukat John Deaton, XRP sahiplerini SEC ile yaklaşık iki yıl önce başlattığı davadan bu yana blockchain firmasına verdikleri destekte tereddüt etmedikleri için alkışladı. Bir amici avukatı yasal bir davanın tarafı değildir, ancak mahkeme izin verirse mahkemeye bilgi ve uzmanlıkla yardımcı olabilir.

Avukat Deaton, haftanın başlarında bir tweet'te, Ripple'a olan amansız destekleri nedeniyle XRP sahiplerini XRP ordusunun liderleri olarak nitelendirdi. Deaton'ın övgüsü, Ashley Prosper liderliğindeki bir Ripple savunucusu grubunun, finansal gözlemci ile JPMorgan arasındaki blockchain firması hakkındaki tartışmayla ilgili olarak SEC FOIA ofisine yanıt verdiği yakın tarihli bir olayı izledi.

SEC'den konuyla ilgili FOIA talebine ilk yanıtı aldıktan sonra, Prosper ayrıca tavsiyelerde bulundu. Yanıtına ekleyebileceği, aynı zamanda XRP topluluğu üyesi olan JPMorgan çalışanlarının isimlerini aradı. Prosper yanıtları aldıktan sonra SEC'e bir yanıt gönderdi.

Avukat Deaton, XRP savunucuları arasındaki işbirliğinden ve yasal savaşında Ripple'ı destekleme taahhütlerinden memnun kaldı. Bu nedenle, desteğin tüm XRP sahiplerinin XRP ordusunda lider olduğunu kanıtladığını tweetledi.

Ripple ve SEC arasındaki yasal savaştan bu yana, XRP topluluğu üyeleri sağlam bir şekilde Ripple ekibinin arkasında durdu. XRP ordusu  XRP ekosisteminin üyeleri, blockchain firmasına yardımcı olmak için SEC'in mahkeme dosyalamasında da boşluklar arıyor. XRP sahipleri, temel belgelerin özel denetimlerini gerçekleştirmenin yanı sıra, avukat Deaton aracılığıyla mali düzenleyiciye karşı toplu dava açtı. Avukat Deaton, 71.225 XRP yatırımcısının toplu davaya katıldığını söyledi.

Bu arada, kripto hukuk müşaviri James Filan, ajansın mahkemeye “Ripple'ın gerçeğin yeniden açılması çağrısında herhangi bir pozisyon almadığını” belirten tek satırlık bir açıklama yaptıktan sonra SEC'in gecikme taktikleri kullandığını iddia etti." Daha önce yargıç, SEC'den, komisyonun resmi açıklamalarını içeren ve Ripple tarafından kanıt olarak sunulan bazı videoları onaylamasını istedi.

Filan, SEC'in yanıtının "SEC'in mahkemenin talebine tek satırlık bir açıklama yapmadan önce beş gün bekleme kararıyla kanıtlanan yasal işlemleri göz ardı etmek" olduğunu söyledi. James

Bu arada, Japonya'nın Shinsel bankası birkaç gün önce bir XRP ödül girişimi başlattı. Shinsei bankası kullanıcıları, bankanın ürünlerini kullanmak ve işlem yapmak için ödül programı aracılığıyla Yen kazanırlar. Kazançlar yen iken, ödül sahipleri kazançlarını XRP veya BTC ile değiştirebilirler. Duyuruya göre, ödül programı Ekim 2022'de sona erecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ