Novatti Group, istikrarlı paraların işletmeler ve şirketler için anında ve düşük maliyetle para transferi için büyük bir fırsat sunduğuna inanıyor.

Ripple ve Stellar, AUD Sabitlenmiş Stablecoin Oluşturmak İçin Novatti Group İle Birlikte Çalışıyor

Novatti Group, istikrarlı paraların işletmeler ve şirketler için anında ve düşük maliyetle para transferi için büyük bir fırsat sunduğuna inanıyor.

Novatti’s, AUDC dijital para birimi Ripple XRP defterini ve Stellar blok zincirini çıkarmaya karar verdi.

Bu haftanın başlarında, Avustralya merkezli küresel ödeme devi Novatti Group, yeni bir AUD sabitlenmiş stabilcoin (AUDC) oluşturmak için blockchain girişimi Ripple ile el ele verdi. Ayrıntılara göre şirket, XRP Ledger'da piyasaya sürmeyi planlıyor.

Bugüne kadar 300'den fazla küresel finans kurumu, Ripple'ın anlık sınır ötesi ödeme ağını kullanıyor. Novatti Group, son birkaç yıldır Ripple'ın müşterisi oldu. AUDC, şirketin dijital ürün grubundaki en son gelişmedir ve Novatti'nin uluslararası ödeme ağına entegre edilecektir.

AUDC, Avustralya Doları karşısında 1:1 sabitlenecektir. Bireyler ve kurumlar, blok zinciri teknolojisinin gücünü kullanarak dünyanın her yerine anında para göndermek için AUDC kullanımından yararlanabilir. Bu aynı zamanda işlem ücretlerinde büyük ölçüde tasarruf etmelerine yardımcı olacaktır. Öte yandan, alıcı AUDC'yi elinde tutabilir veya Avustralya Doları karşısında bozdurabilir. Geliştirmeden bahseden Novatti Genel Müdürü Peter Cook şunları söyledi:

Novatti, müşterilerimizin ödeme yapması ve ödeme yapması için yenilikçi yollar bulma işinde. Geçen yıl Avustralya'dan Filipinler'e sınır ötesi ödemeler için dijital varlık XRP'yi kullanma başarısının ardından, Novatti'nin yeni stablecoin'i AUDC'yi çıkarmak için bir kez daha XRP Ledger'a baktık.

Bu, müşterilerimize en iyi şekilde hizmet vermek için yeni ve yenilikçi fırsatları yakalamak üzere kolayca çoğaltılabilen ve genişletilebilen küresel ödeme ekosistemimizin değerini gerçekten vurgulamaktadır. Dijital para birimlerinin kullanımına yönelik talebin yalnızca ileriye dönük olarak artacağına inanıyoruz. AUDC stablecoin'imizi XRP Ledger'a yerleştirmek, Novatti'nin bu artan talebi yakalamasına yardımcı olacak ve karşılığında bizi yeni gelir akışları sağlayacak şekilde konumlandıracak.

AUDC, Novatti Group'un İşine Nasıl Yardımcı Olacak?

AUDC'nin getirdiği en büyük kaldıraçlardan biri, anında sınır ötesi ödemeler ve ödemelerdir. AUDC ihraççısı olan Novatti Group, üründen “dönüşüm, işlem ve satıcı ücretleri” yoluyla gelir elde edecek. Şirket ayrıca AUDC'yi mevcut küresel ödeme hizmetleri ağına entegre edecek.

Blok zinciri tabanlı sabit paraların kullanımı, yalnızca hızlı ödeme süreleri nedeniyle işletmeler arasında büyümektedir. Öte yandan, geleneksel bankacılık sistemi birkaç gün sürer. Sonuç olarak, blockchain tabanlı stablecoin'ler bir süredir talep görüyor.

Novatti Group, Visa ve Mastercard lisanslarına sahip devasa bir tüccar ağına zaten sahip. Bu, Novatti'nin fiat cinsinden dijital ödemeleri kabul etmek için tüccarlarla ortak olmasına olanak tanır. Ancak bu fonları aldıktan sonra, AUDC stablecoin kullanarak dünyanın herhangi bir yerine anında taşıyabilirler.

Novatti, bu tür stabilcoin kullanımının büyük ölçüde kullanılmamış olduğuna inanıyor. Ayrıca, farklı çok uluslu şirketlere çekici geleceğinden eminler.

Ripple'ın XRP defteri dışında Novatti, Stellar blok zinciri ağında AUDC  dijital parasını da yayınlayacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ