Üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP ile ilgili yapılan tartışmalar yeniden aynı soruyu gündeme getirdi: “Nakit Hala Kral mı?”

Ripple (XRP) ABD Kongre Oturumunda Gündeme Geldi: Nasıl Oldu?

Üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP ile ilgili yapılan tartışmalar yeniden aynı soruyu gündeme getirdi:  “Nakit Hala Kral mı?”

Temsilci Tom Emmer [R-MN6], Tüketici Raporları kıdemli politika danışmanı Christina Tetreault'a en iyi kripto para birimlerinden bazılarına aşina olup olmadığını sordu. Hem Ripple'ı hem de XRP'yi tanımakta problem yaşamıyordu.

Nakit Koruması

Giderek daha fazla Amerikan şirketi, başa çıkmanın çok daha kolay olduğu dijital ödemeler lehine nakit para çekiyor.

Finansal Teknoloji Görev Gücü, ABD Doları'nın ödemeler için hala geçerli bir seçenek olup olmadığını tartıştı.

Temsilci Donald Payne [D-NJ10] tarafından desteklenen 2019 tarihli Ödeme Seçimi Yasası, şirketlerin nakit kabul etmeyi durdurmasını yasaklayacaktı. Bu, banka hesabı olmayan Amerikalıların mali ayrımcılığını önleyecek.

ABD'deki hanelerin yaklaşık yüzde 25'i bankasız kalıyor.

Kripto İçin Boğa Durumu

Tasarıda ayrıca merkezi olmayan ödeme seçeneklerinin gerekliliği de vurgulanıyor. Blockchain avukatı Gabriel Shapiro Forbes'a Bitcoin için "aşırı derecede yükseliş" olabileceğini söyledi.

Shapiro, "Toplumda paranın gerekli olduğu fikri Bitcoin için aşırı derecede yükseliyor ... Bu, Bitcoin ve diğer herhangi bir merkezsiz kripto para birimi için büyük bir fırsat." diyor.

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, BTC'nin ölçeklenebilirlik sorunları nedeniyle mikro ödemeler için uygun olmadığını belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ