Ripple, insanların XRP Ledger'de varlık destekli kripto tokenlarını kolayca başlatmasına izin verecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Ripple, XRP  Defteri

Ripple, insanların XRP Ledger'de varlık destekli kripto tokenlarını kolayca başlatmasına izin verecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, geliştirmenin şu anda benzer özellikler sunan diğer sistemlerden farklı olacağını söylüyor.

“Çok heyecan verici olduğunu düşündüğüm özelliklerden biri, insanların heyecan duymasına  izin verecek bir özellik… aslında bir miktar dış değere sabitlenmiş varlıklar. Buna benzer özellikler diğer sistemlerde de var, ancak ilginç olan şey likiditenin defter defteri mekaniği tarafından garanti edilmesidir. ”

Kripto varlıkları çeşitli amaçlar için kullanılabilse de, Schwartz, stableconlerin yeni özellik için “bariz bir kullanım durumu” olduğunu söylüyor.

“Bu teklifin temel ayırt edici özelliği, stablecoinin, defter üzerindeki XRP için teminat havuzundan her zaman kullanılabilir olmasıdır. Bu nedenle, örneğin bir ABD doları sabit para birimine sahipseniz, tıpkı 1 dolar değerinde XRP tuttuğunuz gibi, istediğiniz zaman bir muhasebe defteri ödemesi yapabilirsiniz.”

Ripple, şirketlerin XRP Ledger üzerine inşa edebileceği yeni yollar hakkında birkaç ipucu sundu.

Schwartz ilk olarak geçen Ekim ayında bir XRP-kollateralize stablecoin olasılığını tartıştı. Daha sonra, Eylül ayında Ripple, Ripple'ın XRP Ledger'de merkezi olmayan finans platformları oluşturmasına yardımcı olması beklenen bir merkezsiz ödeme girişimi olan Logos Network'ü satın aldı.

“Xpring'in bir parçası olarak, Logos ekibi, ödemeleri ve finansmanı dönüştürmek için kriptodan yararlanmak için araştırdığımız diğer fikirlerin yanı sıra XRP'yi temelinden kaldıracak merkezi olmayan bir finansal (DeFi) sistemi keşfetmek için sürekli bir girişimde bulunacak.

Logos ekibi, Xpring ekibinin neler sunabileceğine daha fazla güç katacak.”

 Ripple, XRPL’nin consensus protokolünü iyileştirmek için bir dizi başka yol öneriyor. En çok duyurulan özellik, XRPL hesaplarının defterden çıkarılmasına izin verecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ