Altcoin XRP'ye bağlı olmayan blockchain ödeme ağı Ripple, emanet hesabından 192 milyon dolarlık XRP bırakarak 2020'ye başladı.

Ripple XRP Emanet Cüzdanının Kilidini Açtı – Fiyatlar Nasıl Etkilenecek?

Kaynak Whale Alert'i izleyerek XRP blok zincirinden taranan veriler, önceden planlanmış bir yayın planının Ripple'ın 2017'de başladığı XRP token hareketlerinin en son sevkıyatını yakaladı.

Ripple 55 Aylık Emanet Programına Devam Ediyor

O zamanki bir blog yazısında, yetkililer 55 milyar XRP'yi kilitleyeceklerini açıkladılar ve her ay 1 Milyar XRP’nin kilidini açacaklar. Bunun nedeni, yatırımcıları XRP'nin ilgisini ve kullanımını tutarlı tutmaya teşvik etmek

Blog yazısı her ay emanet hesabında tutulan 55 milyar XRP’nin aydan aya her ayın ilk günün piyasaya sunulacağını vurguluyor. Her sözleşmenin süresi dolduğunda, XRP Ripple’ın kullanımına sunulacak. Ripple ayrıca “XRP'yi, ödemeler için daha dar spreadler sunan ve kurumsal alıcılara XRP satan piyasa yapıcılarına teşvikler için kullanmaya devam etmeyi bekleyebilirsiniz” açıklamasını yapıyor.

Ripple CTO’su: XRP Talebinden Zenginleştirme Yok

Program başlamadan önce Ripple, XRP'de her ay yaklaşık 300 milyon dolar satıyordu. Bununla birlikte, 2019'da satışlar belirgin bir şekilde yoğunlaştı ve Ripple geçen yıl diğerlerinden daha fazla token sattı.

Emanet hareketleri, hem Bitcoin'e (BTC) hem de ABD dolarına göre XRP fiyatında dramatik bir düşüşe neden oldu., XRP / USD Aralık ayında iki yılın en düşük seviyelerine geriledi.

Bu hafta Ripple baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, XRP alımlarının aslında Ripple'ı daha zengin yapmadığını iddia etti. Aynı zamanda şirketin satışlarını  “durdurulabilir” olarak nitelendirdi.

XRP emanet tahliyesine neredeyse hiç tepki göstermedi ve 0.19 $'ın biraz üzerinde seyrederken, diğer büyük altcoinler yaklaşık % 1 düştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ