Ripple'de yeni bir işe alım listesi, şirketin XRP destekli sınır ötesi ödeme çözümü On-Demand Liquidity'ye bağlı bir ticaret platformu oluşturma isteklerini ortaya koyuyor.

Ripple, XRP İsteğe Bağlı Likidite OdaklıYeni Nesil Ticaret Platformunu Sunuyor

Ripple'de yeni bir işe alım listesi, şirketin XRP destekli sınır ötesi ödeme çözümü On-Demand Liquidity'ye bağlı bir ticaret platformu oluşturma isteklerini ortaya koyuyor.

Ripple, ODL'nin oluşturulmasına yardımcı olmak ve kripto varlığın XRP'nin “üstün hız, düşük işlem maliyeti ve ölçeklenebilirliğinden” yararlanmak için bir mühendislik yöneticisini işe almak istediğini söylüyor.

İş listesi, ODL ile entegre edilecek bir “yeni nesil ticaret platformu” nu anlatıyor.

“ODL müşteri deneyiminden, yeni nesil ticaret platformumuza entegrasyondan sorumlu ekibe liderlik edecek ve şekillendirecek bir mühendislik yöneticisi arıyoruz ve On Demand Liquidity ve RippleNet'in gelecekteki yörüngesini tanımlamanın kritik bir parçası olacağız.”

Yönetici, Ripple’ın San Francisco merkez ofisinden çalışacak ve zamanlarının en az % 50'sini kod, mimari ve tasarımı kodlamak ve incelemek için harcayacak.

Ticaret platformunun ODL ile tam olarak nasıl çalışacağı belli değil. Ripple baş teknoloji sorumlusu David Schwartz geçtiğimiz günlerde şirketin XRP Ledger'de varlık destekli tokenlar başlatmasına izin verecek bir özellik üzerinde çalıştığını açıkladı.

Ripple, ODL'yi 2018'in sonlarında başlattı. XRP'yi kullanarak bankalara ve finansal kuruluşlara uluslararası para taşımacılığı için yasal olarak uyumlu bir yol sağlamak üzere tasarlanmıştır.

 ODL, nakit kabul etmek ve XRP'deki eşdeğer değeri sınırlar arasında taşımak için kripto borsalarına güvenir ve burada doğrudan fiat para birimine dönüştürülebilir. Ripple ortağı MoneyGram, ODL'nin en büyük kullanıcısıdır ve günlük hacminin % 10'unu teknolojiyi kullanarak ABD ve Meksika arasında taşımaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ