Yeni finansman, geliştiricileri Stellar'ın akıllı sözleşmeler platformu Soroban'da yeni projeler oluşturmaya itmeye yardımcı olacak.

Ripple (XRP) Rakibi Stellar Lumens (XLM), Soroban İçin Yeni Fonlamada Geliştiricilere Milyonlarca Dolar Veriyor

Yeni finansman, geliştiricileri Stellar'ın akıllı sözleşmeler platformu Soroban'da yeni projeler oluşturmaya itmeye yardımcı olacak.
Stellar Topluluk Fonu, yeni başlayanlar, geliştiriciler, topluluk koordinatörleri ve eğitimciler dahil olmak üzere çok çeşitli başvuru sahiplerine açıktır.

Stellar Vakfı, blockchain teknolojisinin gücünden yararlanarak düşük maliyetli anlık sınır ötesi işlemleri kolaylaştırmada aktif bir oyuncu olmuştur. Stellar Lumens blockchain ağı, farklı kullanım durumları ve uygulamaları için daha fazla ölçeklenebilirlik sunarak Ethereum ile zorlu bir rekabet oluşturuyor.

8 Şubat Çarşamba günü Stellar Development Foundation (SDF), tamamen akıllı sözleşmeler platformu Soroban'a odaklanan Stellar Community Fund (SCF) aracılığıyla 10 milyon dolarlık bir ödül programı duyurdu.

Soroban, Stellar Foundation için oluşturulmuş yeni akıllı sözleşmeler platformudur ve "ölçek, finansal raylara erişim ve piller dahil bir geliştirme deneyimi için tasarlanmıştır". Gelecek hafta 13 Şubat'tan itibaren Stellar Community Fund, geliştiricilerin Soroban ile deney yapmalarını destekleyecek.

Son beş yılda Stellar Community Fund (SCF), 4000'den fazla Stellar tabanlı projenin başlatılmasına ve büyümesine yardımcı oldu. Ayrıca SCF, 100 milyon $'lık Soroban Evlat Edinme Fonunun bir parçası olarak Soroban merkezli projelere yönelik finansmanı da içerecek şekilde finansmanı daha da genişletti.

Bu fon, DeFi protokolleri, birinci dalga araçları, dApp'ler ve Soroban'a odaklanan eğitim kaynakları oluşturmakla ilgilenen işletmeler ve geliştiriciler için yeni fırsatların kilidini açacak. Geliştirme hakkında konuşan Stellar Geliştirme Vakfı Ekosistem Başkan Yardımcısı Justin Rice şunları söyledi:

Geliştiricileri Soroban ile deneyler yapmaları ve sıfırdan bir ekosistemin önyüklenmesine katılmaları için motive etmek istiyoruz. Soroban, inşaatçılar için zengin bir fırsat sunuyor ve Mainnet lansmanına hazırlanırken platformu iyileştirmeye devam ederken, insanların neler bulduğunu görmek ve geri bildirimlerini almak için can atıyoruz.

Stellar Topluluk Fonu Hakkında
Stellar Topluluk Fonu çok çeşitli başvuru sahiplerine açıktır. Bunlar, bireysel geliştiriciler, yeni başlayanlar, uzun ömürlü şirketler ve ayrıca topluluk koordinatörleri ve eğitimciler olabilir.

Öte yandan Stellar Development Foundation (SDF), Stellar ekosisteminin büyümesini ve gelişmesini destekleyen, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Dünyanın finansal altyapısına kolayca bağlanabilen açık kaynaklı bir ağdır.

2014 yılında kurulan SDF, Stellar blok zinciri ağının üzerine inşa edilen diğer işletme ve teknik toplulukları desteklerken Stellar kod tabanının korunmasına yardımcı olur. Böylece QSD, düzenleyiciler ve diğer kurumlar için bir ses işlevi görüyor.

Stellar Lumens blok zinciri, son zamanlarda pazar ayak izini genişletmek için yeni görevler ve projeler üstleniyor. Bu ayın başlarında Stellar Lumens, herhangi bir derin kodlama bilgisi olmadan Stellar blok zincirinde yeni varlıklar yayınlamak, basmak ve yakmak için Stellar Asset Sandbox adlı yeni bir araç yayınladı. Cheesecake laboratuvarları ile birlikte SDF, Sandbox için destek sağlayacaktır.

Bu, işletmelerin ve bireylerin Stellar blok zincirindeki gerçek dünya varlıklarının dijital temsillerini yönetmeleri için son derece yararlı bir araç olacaktır. Kullanıcılar, Stellar'ın özel ve uyumluluk araçlarını kullanarak sabit paralar, CBDC'ler ve menkul kıymetler gibi varlıkları da belirtebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ