Avukat John Deaton, Ripple-SEC davasını en önemli dolandırıcılık dışı SEC icra eylemlerinden biri olarak nitelendirdi.

Ripple (XRP) ve SEC Davası, 1946

Avukat John Deaton, Ripple-SEC davasını en önemli dolandırıcılık dışı SEC icra eylemlerinden biri olarak nitelendirdi.
Ripple ve SEC şu anda mahkemede 'adil bildirim' savunmasının değerlendirilmesi konusundaki tartışmalarla mücadele ediyor.

ABD SEC'in, XRP tokenlerinin kayıt dışı menkul kıymetler olarak satışı için blockchain girişimlerine dava açmasının üzerinden iki yıldan fazla zaman geçti. Ripple, SEC kripto firmasına karşı suçlamalarını kanıtlayamasa da, yanlış bir şey yapmadığını savunuyor.

Mahkemedeki çoklu başlığın ortasında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kendisini Amerika Birleşik Devletleri apex mahkemesinde arka arkaya yenilgilerle karşı karşıya kalan arka koltukta bulur. Ripple davasını yakından takip eden avukat John Deaton, XRP topluluğundan sabır istedi ve devam eden davanın son yetmiş yılda en önemli dolandırıcılık olmayan SEC yaptırımı olduğunu yineledi.


SEC ve Ripple, 'Adil Bildirim' Savunmasında Çatışıyor

Ripple son zamanlarda "adil uyarı" savunmasının XRP teklifleri için geçerli olduğunu savundu. ABD yasalarına göre, belirli durumlarda bir sanık, davranışlarının yasayı ihlal ettiğine dair adil bildirimde bulunmadığını kanıtlayabilirse, yasayı çiğneme suçlamalarına karşı olumlu bir savunma yapacaktır.

Ancak, son zamanlarda alınan bazı yargı kararları, adil ihbar savunmasının Ripple davasında uygulanamayacağını öne sürüyor. Bu haftaki duruşmada SEC, mahkemenin dikkatini bu duruşmalardan bazılarına çekti. Menkul kıymetler düzenleyicisi mahkemeye, SEC'in suçlamaları 50 yıllık bir Yüksek Mahkeme emsaline dayandığından, davalı Ripple'ın "adil bildirim" savunmasına güvenemeyeceğini söyledi.

Böylece SEC, kurumun geçmişte kural koyamamasının, günümüzde kuralları ihlal etme özgürlüğü anlamına gelmemesi gerektiğini iletmek istiyor. SEC'in suçlamalarının Yargıtay'ın onlarca yıllık yüzdesi olan Howey Testi'ne dayandığı göz önüne alındığında, ajans mahkemenin aynı karara varması gerektiğini söyledi.

Ripple, mahkemedeki dosyaya verdiği yanıtta, SEC ve Commonwealth davasındaki 'adil bildirim' savunmasının sonucunun kendileri için geçerli olmayacağını, çünkü sanıkların "piyasa katılımcılarının adil olmadığı yönündeki savunmasını destekleyen hiçbir eş zamanlı kanıt sunmadıklarını" savundu. fark etme.

Yaklaşan mahkeme duruşmalarında Yargıç Torress'in konu hakkında ne söyleyeceğini görmek ilginç olacak.

SEC Son Zamanlarda Birden Fazla Vaka Kaybediyor

SEC ve Ripple davası daha da uzamaya devam ederken, menkul kıymetler düzenleyicisinin son zamanlarda altı davadan beşini kaybettiği kamuoyunun dikkatini çekti. Ripple'ın baş hukuk sorumlusu Stuart Alderoty de aynı şeyi belirtti.

Güncelleme: SEC, Yargıtay'daki son 6 davasının 5'ini kaybetti. SEC - Cochran (14/4/23) https://t.co/SpGbRZ3V2E

- Stuart Alderoty (@s_alderoty) 14 Nisan 2023

Ripple ve SEC davası sona ererken, SEC'in piyasadaki bir başka davayı daha kaybedip kaybetmeyeceğini görmek ilginç olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ