Ripple, ilk çeyrek raporunda, şirketin 2023'te mahkemeden bir ara karar beklediğini belirtmiş ancak belirli bir ay veya dönemden bahsetmemişti.

Ripple (XRP) Yatırımcıları Bu Habere Çok Sevinecek

Ripple, ilk çeyrek raporunda, şirketin 2023'te mahkemeden bir ara karar beklediğini belirtmiş ancak belirli bir ay veya dönemden bahsetmemişti.

Ripple [XRP], ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) açtığı ve kamuoyunca da bilinen davada olası bir çözüm öncesinde, 2023 için ilk çeyrek kazanç raporunu yayınladı.

XRP İçin 2023'ün 1. Çeyreğini Nasıl Geçti?

Ripple, 2023'ün ilk çeyreğinde etkileyici bir performans kaydetti ve net XRP satışları bir önceki çeyreğe göre %60 artışla 361,06 milyon dolara ulaştı. Bu, Ripple'ın talep üzerine likidite (ODL) ödeme çözümünün büyümesini yansıtıyor. 

Ayrıca, küresel XRP hacmi de bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %42 artmış durumda.

XRP defterindeki (XRPL) on-chain yani zincir üstü aktivite, işlemlerin %9 artarak 116 milyona ulaşmasıyla üst üste ikinci çeyrekte de artış göstermiş durumda. Yükseliş, misli olmayan token (NFT) ortamındaki ve merkezi olmayan borsa (DEX) ticaret hacimlerindeki etkili büyümeden XRP’nin güç aldığını gösteriyor.

2022'de XLS-20'nin piyasaya sürülmesinden bu yana, XRPL'de bir milyondan fazla NFT basıldı ve DEX hacimleri 2023'ün ilk çeyreğinde %34 artarak 115 milyon dolara ulaştı.

Olumsuz tarafta ise yeni cüzdanların sayısının azalışı dikkat çekiyor. Buna göre cüzdan sayısının ilk çeyrekte keskin bir şekilde düşüşü göstermesi benimseme konusundaki endişelerin ortaya çıkmasına neden oluyor.

Rapor ayrıca, Ripple geliştiricileri tarafından önerilen ve blok zincirleri arasında dijital varlıkların ve verilerin transferini kolaylaştırmayı amaçlayan yeni birlikte çalışabilirlik standardına (XLS-38d) vurgu yapıyor.

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, raporu Twitter'da paylaşırken ABD'deki düzenleyici manzarayı  eleştiri yağmuruna utuyor.  Ancak, Avrupa ve BAE gibi diğer piyasaların kripto faaliyetlerini teşvik etmek için attığı adımlara övgüde bulunuyor.

Hareket halindeki balinalar

CoinMarketCap verilerine göre XRP, son 24 saatte %2,86 artışla bu yazının yazıldığı sırada önde gelen kripto para birimleri  arasında en çok kazanç gösterenler arasında yer alıyor. Santiment'e göre balinalar fiyattaki artış ile birlikte yoğun bir işlem hacmi oluşturmuş durumdalar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ