XRP Yatırımcılarının Küresel Temsili

Ripple XRP Yatırımcılarından Dev Hamle Geldi! Ralli Hazırlığı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) karşı açılan davada 75.000 XRP yatırımcısını temsil eden açık sözlü Ripple savunucusu ve hukuk danışmanı John Deaton, geçtiğimiz günlerde bu yatırımcıların demografik özelliklerine ilişkin görüşlerini paylaştı.

Dünya Çapında XRP Sahipleri

John Deaton, 10 Eylül'de Twitter'da SEC'e karşı yasal mücadeleye aktif olarak katılan 75.000 XRP yatırımcısının coğrafi kökenlerinin bir dökümünü sundu. Özellikle Avustralya, sıralamada üçüncü sırayı alarak XRP sahiplerinin artan küresel varlığına dikkat çekti.

İlk Üç Ülke

Bu XRP yatırımcılarının yaklaşık %53'ü Amerika Birleşik Devletleri'nden gelmektedir ve bu ülke en çok katkıda bulunan ülke konumunu sağlamlaştırmıştır. Hemen ardından Birleşik Krallık, bu yatırımcılar arasında en çok temsil edilen ikinci ülke olarak ortaya çıktı. Avustralya üçüncü sırada yer alırken, XRP yatırımcı tabanında önemli bir büyüme gösterdi.

Sıkı Çekişmeli Bir Yarış

Kanada ve Avustralya arasındaki XRP sahiplerinin sayısındaki farkın marjinal olduğunu ve sadece yaklaşık 11 kişiyi içerdiğini belirtmek gerekir.

Son Ripple ve SEC Gelişmeleri

Ripple ve SEC arasındaki yasal mücadeleye ilişkin son gelişmelerde SEC, davayı etkin bir şekilde çözme taahhüdünü vurguladı. Bu açıklama, Ripple'ın SEC'in geçici temyiz talebine karşı çıkan önergesine bir yanıt olarak geldi.

SEC'in argümanı, hızlı bir şekilde çözüme ulaşma konusundaki kurumsal çıkarı etrafında dönüyor. Buna karşılık, Ripple'ın çıkarları, tescilin gerektirdiği düzenleyici açıklamalar olmaksızın XRP satışlarına devam etmek için davayı uzatmaya odaklanıyor gibi görünüyor. Bu satışların 2020'den bu yana net Talep Üzerine Likidite (ODL) olarak 3 milyar doları aştığı bildiriliyor.

Bu yasal mücadele, SEC'in açık piyasadaki ikincil XRP satışlarının bir yatırım sözleşmesi olarak sınıflandırılması gerektiği iddiasıyla vurgulanmaktadır ki bu iddia Yargıç Analisa Torres'in kısa süre önce verdiği kararda reddedilmiştir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ