NFT'ler ve DeFi için yeni özellikler almak için XRP defteri. Ripple taşıyıcısı Temenos, Hindistan, Sri Lanka ve komşu ülkelerdeki varlığını genişletmek için Bhawan Cybertek ile ortaklık kuruyor.

Ripple: XRPL Üzerindeki DeFi ve NFT Tüm Ekosistemi Değiştirecek

NFT'ler ve DeFi için yeni özellikler almak için XRP defteri. Ripple taşıyıcısı Temenos, Hindistan, Sri Lanka ve komşu ülkelerdeki varlığını genişletmek için Bhawan Cybertek ile ortaklık kuruyor.

XLS30d  önerilen otomatik piyasa yapıcı ve XLS-20 teklifleri çeşitli ilerleme seviyelerindedir. Bu nedenle, XRP defterinin yakında DeFi ve NFT'leri etkinleştirmek için yeni özellikler alması muhtemeldir. Şu anda, XRPL doğrulayıcısı, XRP defterinde yerel NFT'lere izin verecek XLS-20 teklifini düşünüyor.

Böylece, XRP defterinde kompakt ve verimli bir şekilde NFT'ler oluşturmak mümkün olacaktır. Ayrıca, defterin performansı üzerindeki olumsuz etkiyi en aza indirir ve büyük ölçekte tıkanıklığı önler. XLS-20, açık artırma ve para basma gibi yerleşik özelliklere sahip geliştiriciler için NFT oluşturma sürecini önemli ölçüde basitleştirebilir.

XRPL topluluğu bu XLS-20'yi ö nerilen NFT protokolü benimsediğinde, XRPL üzerinde NFT işlemlerini tamamlamak daha hızlı olacaktır. Ayrıca, NFT'leri satın almak, satmak veya basmak daha ucuz olacaktır. Ripple geliştiricileri, XRP defterindeki NFT'lere desteği kolaylaştırmak için Ocak ayında bir NFT geliştiricisi başlattı.

XLS-30d Teklifi

Temmuz 2022 XLS-30d teklifi, XRPL merkezi olmayan borsada (DEX) bir özellik olarak velayetsiz bir otomatik piyasa yapıcının (AMM) tanıtılmasını önermektedir. Amaç, AMM likidite tedarikçileri için getirileri en üst düzeye çıkarmak ve oynaklığın neden olduğu risk kayıplarını azaltmaktır. Böylece XRPL'de daha iyi DeFi işlevselliği yaratılıyor.

XRPL geliştiricilerinden Wo Jake, AMM değişikliği teklifinin pr olarak Ripple'ın kod tabanında mevcut olduğunu açıkladı. Ripple'ın Kurumsal Operasyonlar ve Strateji Başkan Yardımcısı Emi Yoshikawa, AMM (XLS30d) teklifinin tamamlanması için takvimi tweetledi. Ona göre, AMM devnet sürümünün önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulması gerekiyor. Ripple yöneticisi, topluluğun geri bildirimlerini ekledikten sonra bir değişiklik teklifinin 2022'nin 4. çeyreğine kadar hazır olacağını ekledi.

Yoshikawa, önerilen AMM'nin (XLS30d) önemini açıkladı ve “2012'den beri XRP defterinde çalışan bir DEX var. Ancak bu bir sipariş defteri formatında (CLOB)” dedi. "Gelecekteki bir değişikliğe dayalı bir AMM eklemek, CLOB DEX'i güçlendirecek ve likiditeyi önemli ölçüde iyileştirecektir."

Temenos ve Bhawan Cybertek (BCT) Ortak Oldu

Bu arada, Ripple ortağı Temenos, Bhutan ve komşu ülkelerde, özellikle Hindistan, Nepal ve Sri Lanka'da pazar varlığını genişletmek için dijital dönüşüm firması Bahwan Cybertek (BCT) ile özel bir stratejik anlaşma imzaladı. Temenos'un yerel uzmanlığını derinleştirmesine ve pazar kapsamını genişletmesine yardımcı olmanın yanı sıra. BCT ayrıca Temenos'un ürün ve hizmetlerini bu ülkelerde pazarlayacak, kullanacak ve destekleyecektir.

BCT'nin grup CEO'su ve kurucu ortağı S Durgaprasad, ortaklığın BTC'nin bankacılık sektöründeki görünürlüğünü ve ağını iyileştireceğini söyledi. Bu anlaşma sayesinde Temenos, yukarıda belirtilen ülkelerde daha hızlı iş büyümesi elde edecek. Temenos'un başkanı ve baş gelir sorumlusu Erich Gerber, anlaşmanın Temenos'un BCT'nin yerel pazardaki uzmanlığından yararlanarak bu coğrafi bölgelerdeki yeni iş fırsatlarına erişmesini ve şirketin büyümesini kolaylaştıracağını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ