Ripple'ın XRP'si Bitcoin'e (BTC) kıyasla çok az miktarda enerji kullanıyor.

Ripple, XRP

Ripple'ın XRP'si Bitcoin'e (BTC) kıyasla çok az miktarda enerji kullanıyor. Blockchain şirketi Ripple, Dünya Günü'nün 50. yıldönümünde farklı para birimlerinin sürdürülebilirliğini vurgulayan bir kutlama yazısı yayınladı. XRP en çevre dostu para birimi gibi görünüyor.

Nakit ve kredi kartları doğa için kötüdür

Görev, ormansızlaşmanın sera gazı emisyonlarını keskin bir şekilde artırdığı göz önüne alındığında, para basmanın "büyük" bir çevresel etkiye sahip olduğunu belirtiyor. Bu aynı zamanda kripto paralar için de geçerlidir, çünkü onları üretmek için 40.000 tondan fazla metal alır.

Kredi kartlarınız, çoğunlukla polivinil klorürden (PVC) yapıldığı için doğa için mükemmel değildir. Bu malzemenin geri dönüşümü çok zordur.

Ülkeler yerine ampuller

Ripple, okuyucularına Bitcoin ve Ethereum gibi proof of work (PoW) para birimlerinin enerjiye ihtiyaç duyan devasa tüketiciler olduğunu hatırlattı. BTC ağı şimdi Şili'den daha fazla güç tüketiyor.

 Bu arada Ripple, XRP'yi "inanılmaz derecede yeterli ve sürdürülebilir" olarak tanımlıyor. Tüm ülke yerine, üçüncü en büyük kripto para birimi sadece yedi ampul kadar enerji tüketiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ