Kripto alanı, çoğu sektördeki en iyi karakterlerden bazılarını içeren çok ilginç anlardan asla kaçmaz. XRP, Tron, Stellar, Bitcoin ve diğer önde gelen paralar gibi kripto ağlarının toplumu aktif tutacak bir şeyleri olduğu bilinmekte.

Ripple XRP

Kripto alanı, çoğu sektördeki en iyi karakterlerden bazılarını içeren çok ilginç anlardan asla kaçmaz. XRP, Tron, Stellar, Bitcoin ve diğer önde gelen paralar gibi kripto ağlarının toplumu aktif tutacak bir şeyleri olduğu bilinmekte.

Çoğu zaman, çeşitli kripto fan tabanlarının üyeleri arasında değiş tokuşlar da yer alıyor ve ilgili karakterler üst yönetim seviyelerindeyken işler daha da ilginçleşiyor.

En son değişim, Stellar (XLM) ve Ripple yöneticilerini kapsıyor. Ripple, XRP ağının mimarıdır ve kripto'nun benimsenmesini desteklemek için çok çalışıyor.

Son zamanlarda, Stellar Development Foundation (SDF), XLM arzının yarısını yakmaya karar vererek, arzını 105 milyar XLM'den yaklaşık 50 milyar XLM'ye düşürdü. Bu, Ripple’ın Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) David Schwartz’ın, kripto para tamamen merkezi olmadığı için Ripple’ın XRP’yi yakamayacağını söyleyen bir tweet göndermesine neden oldu.

Ripple XRP Yakabilir

David'in açıklaması, eğer istenirse, Ripple Labs'in XRP'nin yarısını da yakabileceğini iddia eden Stellar'ın kurucu ortağı Jed McCaleb tarafından kabul görmedi. Gerçekten de Jed’in iddiası David’i kötü yakaladı.

Buna karşılık, Ripple CTO’su, kısmen Ripple'in XRP'yi yakabileceği konusunda hemfikir olarak değiş tokuşu azaltmaya çalıştı. Bununla birlikte, Ripple’in fiyatı artırmak için koinleri yakmak yerine XRP likiditesini artırmak ve benimsemeyi teşvik etmekle daha fazla ilgilendiğini öne süren ek bir açıklama ekledi.

David’in cevabı, XRP topluluğunda uzun süredir devam eden bir sorunun cevabını taşıyor gibi görünüyor. Aslında, şimdi herkes biliyor ki, Ripple, gerekirse, XRP arzını değiştirebilecek kapasiteye sahip.

Stellar “Kötü Bir Hareket” Yaptı

Ripple’nin CTO’su, XLM arzının yarısını yaktığı için Stellar Development Foundation’ı eleştiren tek kişi değil.

Birkaç gün önce, Litecoin’den Charlie Lee, SDF’nin, hayranlarına dağıtmak yerine XLM’yi yakıp kurnazca bir hamle yaptığını belirtti.

XLM arzının yarısını yaktığında SDF'nin, sadece 5 milyar XLM hissesini yaktıkları için işletme paylarınıi % 16'dan % 24'e çıkardıklarını eklemeye devam ediyor. Aslında, SDF taraftarları pahasına kendisini zenginleştirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ