Avukat John Deaton, Yargıç Analisa Torress'in Hinman konuşmasının taslağını "adli belgeler" olarak ilan ederek kamuoyuna açıklamasını bekliyor.

Ripple Yanlısı Avukat, Eski SEC Başkanı e-postalarının Kamuya Açıklanmasını Öngörüyor ve Potansiyel Olarak XRP Tartışmasını Sona Erdiriyor

Avukat John Deaton, Yargıç Analisa Torress'in Hinman konuşmasının taslağını "adli belgeler" olarak ilan ederek kamuoyuna açıklamasını bekliyor.

Ayrıca SEC'in kripto firmalarına karşı büyük bir yaptırım eylemi hazırladığını ve bunun bir tepkiye yol açacağını söyledi.

Ripple ve SEC savaşı uzun süredir eski SEC Başkanı William Hinman'ın bir konuşmasına erişim etrafında odaklandı. Son gelişmede, kripto avukatı John Deaton, Hinman'ın e-postalarının ve taslak konuşmasının çok yakında kamuoyuna açıklanacağını tahmin etti.

Deaton, Twitter başlığında ABD New York Bölge Mahkemesi Yargıcı Analisa Torress'in Hinman'ın konuşmasını adli belge olarak ilan edeceğini yazıyor. Bu durumda, taslağı kamuoyuna açıklayabilir.

Kripto avukatları Deaton ayrıca şunları kaydetti: "Yargıç Torres kararını verirken e-postalara/taslaklara atıfta bulunur veya bunlara güvenirse, onları "adli belgeler" olarak ilan edeceğinden ve mühürlerinin açılmasını emredeceğinden (ancak sınırlı düzeltmelerle) yüzde 75 eminim. . Ama söylemese bile, e-postalar ve taslaklar herkese açık olacak”.

Söylendiği gibi, Hinman konuşması, Ripple ve SEC savaşının yasal sonucuna karar vermede esastır. Ripple, Hinman'ın 2018'de Ethereum'un menkul kıymet olmadığını belirttiği bir konuşmasından alıntı yapıyor.

Ripple, her ikisi de bir İlk Para Arzı (ICO) aracılığıyla token sattığından, aynı menkul kıymet yasalarının ETH ve XRP için geçerli olacağını savundu. Ancak SEC, gizlilik gerekçesiyle belgeleri paylaşmak konusunda isteksiz davranıyor.

John Deaton, SEC'den Daha Fazla Yaptırım Eylemi Bekliyor

Hinman konuşmasının halka duyurulacağına olan güveninin ardındaki nedeni açıklayan Deaton, SEC'in Coinbase, Kraken ve Binance US gibi popüler kripto borsaları üzerinde daha fazla yaptırım eylemi beklediğini söyledi.

SEC'in menkul kıymet satışı için borsalara dava açacağına ve yakında geleceğine inanıyor. Kripto avukatı John Deaton, SEC tarafından dava edilen ve şu anda aktif bir davada olan Dragonchain davasından bahsediyor. DRGN, Ethereum blockchain üzerinde çalışan ve onun tarafından yönetilen bir ERC20 tokenidir.

Deaton"Savunmalarına yardımcı olması için bu e-postaları ve taslakları almaya çalışacaklarını düşünmüyor musun? Herhangi bir imtiyaz talebini reddeden emirler halihazırda uygulanmakta," diye soruyor.

SEC'in kripto projelerinden sonra gerçekten sert gittiğini söyledi. Neredeyse 200-300 proje mahkeme celbi aldı ve hatta düzinelerce şirket Wells Notices aldı. Deaton ayrıca mevcut SEC Başkanı Gary Gensler'in kripto şirketlerinin peşinden gitmek için uygulama ekibini güçlendirdiğini de belirtiyor.

Kripto dostu avukat, Ripple ve SEC davasındaki gelişmeleri aktif olarak takip ediyor ve yardımını sunmaya hazır. Ayrıca düzenleyicileri yakın zamanda kripto dostu bankaları kapatırken kripto endüstrisine koordineli saldırı yapmakla suçladı.

Ayrıca John Deaton, SEC'in yaptırım eylemleriyle mücadele etmek için bir birlik kurmak için aktif olarak çalışıyor. Deaton, "... SEC'in bir token çıkardıkları, teklif ettikleri veya sattıkları için Menkul Kıymetler Yasası'nın 5. Bölümünü ihlal ettiğini iddia ettiği bir grup şirketi/kişiyi bir araya getirmeye çalıştığını söyledi. SEC, Howey testini karşıladığını iddia ediyor."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ