ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yargıcın Ripple Labs lehine bir hata yaptığını belirterek, çığır açan bir kripto para birimi davasında yakın zamanda federal bir yargıcın kararını temyiz etmeye karar verdi.

Ripple Yatırımcıları Dikkat! SEC XRP Kararını Temyize Götürüyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yargıcın Ripple Labs lehine bir hata yaptığını belirterek, çığır açan bir kripto para birimi davasında yakın zamanda federal bir yargıcın kararını temyiz etmeye karar verdi. ABD Bölge Yargıcı Analisa Torres'in kararı, XRP satışlarının yaklaşık yarısının yatırımcı koruma yasalarını ihlal etmediğini ilan ederek, SEC ile kripto para satışları konusunda mücadele eden diğer sanıklara umut verdi.

Ripple'ın Zaferi Diğer Davalılara Umut Verdi

Yargıç Torres'in Ripple Labs lehine verdiği karar, kripto şirketi Terraform Labs'in hapisteki kurucu ortağı Do Kwon da dahil olmak üzere diğer sanıkları cesaretlendirdi. Kwon, SEC'in Şubat ayında kendisine yönelttiği dolandırıcılık ve yasal ihlal suçlamalarına karşı çıkmak için Ripple davasının oluşturduğu emsalden yararlanmaya çalışıyor.

SEC Ripple Emsaline Katılmıyor

Ancak SEC, Kwon'un davasında Ripple davasının emsal olarak kullanılmasına itiraz ederek, bir varlığın menkul kıymet olarak nitelendirilip nitelendirilmediğini belirleme testine temelsiz gereklilikler getirdiğini savundu. Ajans, karara itiraz etme niyetini belirten "daha fazla inceleme" talebinde bulunmayı planlıyor.

SEC Avukatları Kararı Sorguluyor

SEC avukatları yaptıkları açıklamada, yargıcın kararının temel menkul kıymetler hukuku ilkeleriyle çeliştiğini ve kuruma temyize gitmekten başka seçenek bırakmadığını belirterek memnuniyetsizliklerini dile getirdiler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ