Ödeme şirketlerine para transferi yapabilmeleri için araçlar ve API'ler (uygulama programlama arabirimleri) oluşturan Londra merkezli bir para birimi olan Currencycloud, E Serisi'nde 80 milyon dolar fon topladı.

Ripple Yatırımcısı SBI ve Visa, Havale Girişimi ​​İçin 80 Milyon Dolarlık Fon Turuna Katıldı

Ödeme şirketlerine para transferi yapabilmeleri için araçlar ve API'ler (uygulama programlama arabirimleri) oluşturan Londra merkezli bir kripto para birimi şirketi Currencycloud, E Serisi'nde 80 milyon dolar fon topladı.

Tur Japon finansal hizmetler devi SBI Grubu, Visa, Dünya Bankası Grubu'nun Uluslararası Finans Kurumu, BNP Paribas ve Tayland'ın en eski bankası Siam Ticaret Bankası dahil olmak üzere önemli yatırımcılar tarafından desteklendi.

Pazartesi günü yapılan açıklamaya göre, Notion Capital, GV (eski adıyla Google Ventures) ve Accomplice dahil olmak üzere mevcut yatırımcılar da tura katıldı. Özellikle, SBI Group ve GV, blockchain havale firması Ripple'ın yatırımcılarıdır.

E Serisi turu, habere göre Currencycloud’un bugüne kadar toplam 140 milyon dolara çıkarılmasını sağlıyor. Değerlemenin 220 milyon dolar civarında olduğu bildiriliyor. Taze sermaye ile, Currencycloud ödeme yöntemlerini genişletmeyi ve özellikle Asya'da işini büyütmeyi hedefliyor.

2012 yılında kurulan Currencycloud, sınır ötesi ödemelerde 50 milyar doların üzerinde ödeme yaptığını iddia ediyor ve Monzo, Starling Bank, Revolut ve şimdi Visa gibi bazı büyük bankacılık ve fintech müşterileriyle gurur duyuyor.

SVP ve Visa saymanı Colleen Ostrowski de Currencycloud’un yönetim kuruluna katıldı. “Currencycloud, geleceğin platformlarının dünya çapında parayı hareket ettirme şeklini yeniden şekillendiriyor ve şirketin sınır ötesi ödemeler endüstrisinde daha fazla yenilik getirmesi için büyük bir potansiyel var.”

 Dünya Bankası'na göre, küresel döviz piyasası yaklaşık 689 milyar dolar değerinde. Bankalar arasında en büyük beş havale piyasası Hindistan, Çin, Meksika, Filipinler ve Mısır'dır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ