Ripple, Modulr temsilcisi NALA'nın Avrupa'ya genişlemesinin ardından Afrika'ya yeni girişler yapıyor.

Ripple, Yeni Ortaklıkla Yeni Milyar Dolarlık Pazarı Fethediyor - XRP Fiyatını 5 Dolara Çıkaracak Mı?

Ripple, Modulr temsilcisi NALA'nın Avrupa'ya genişlemesinin ardından Afrika'ya yeni girişler yapıyor. Genişletme, RippleNet'e ve dolaylı olarak XRP'ye daha fazla hacim kazandıracak.

Tanzanya merkezli bir fintech girişimi olan NALA, Avrupa pazarına açıldığını duyurdu. Ripple ortağı Modulr'ın bir temsilcisi olan NALA'nın genişlemesi, Ripple'ın sınır ötesi ödeme çözümü RippleNet'e daha fazla havale hacmi sağlayacak.

Afrika'nın önde gelen fintech odaklı yeni satış noktalarından biri olan Tech Cabal, genişlemeyi ilk olarak bildirdi. Rapora göre, yeni sınır, NALA'nın 19 Avrupa Birliği (AB) ülkesinden Afrika'ya yapılan havaleleri işlemesine izin veriyor. Bu, NALA'nın şu anda faaliyet gösterdiği ABD ve Birleşik Krallık'a ektir.

NALA'nın kurucusu ve CEO'su Benjamin Fernandes, genişlemenin milyonlarca Afrikalıyı finansal olarak güçlendireceğini belirtti. NALA'nın Afrika için sorunsuz havale işlemleri sağlamaya odaklandığını ekliyor.

“Avrupa ekonomisi dünyanın en büyük üçüncü ekonomisi ve Afrikalı göçmenlerin dörtte birinden fazlasına ev sahipliği yapıyor. NALA'da misyonumuz, dünyanın dört bir yanındaki Afrikalıları finansal olarak güçlendirmek… NALA'da, Afrikalıların hak ettiği havale şirketini kurmaya odaklandık” dedi.

Ripple'ın merkezi olmayan küresel banka ağı ve Ripple'ın dağıtılmış finansal teknolojisini kullanan ödeme sağlayıcıları olan RippleNet için gelişme olumlu. NALA için Hizmet Olarak Ödeme API'si sağlayıcısı Modulr, Şubat ayında Ripple ile stratejik ortaklığını duyurmuştu.

O zamanlar şirketler, RippleNet'in Modulr hizmetlerini işletmelerin kullanımını her zamankinden daha kolay hale getirebileceğini belirtti. Bunun nedeni, uluslararası olarak gerçek zamanlı, fiyat açısından rekabetçi ve güvenilir ödemeler sağlamasıdır. Ayrıca, Modulr tarafından hizmet verilen tacirlerin Bank of England'da doğrudan fon tutmasına ve takas etmesine olanak tanır.

Bir örnek olay incelemesinde Ripple, Modulr ile olan ortaklığını tüccarlara geleneksel ödeme yöntemlerine alternatifler sunduğu için benzersiz olarak tanımladı. RippleNet'in düşük ücretleri ve 24 saat çalışmasının, müşterilere uluslararası ödeme ağlarına güvenilir erişim sağladığını vurguladı.

Ripple Ortaklıkları Zaten XRP'nin Benimsenmesini Artırıyor

Modulr, Ripple'ın son zamanlarda dahil olduğu tek ortak değil. ABD merkezli blockchain destekli ödeme hizmetleri sağlayıcı şirketi, 2022 boyunca küresel havale piyasasında aktif olmuştur.

Ripple, Kasım ayında MFS Africa ile Afrika odaklı bir ortaklık duyurdu. Dijital ödeme ağ geçidi, hem bireylerin hem de işletmelerin uluslararası kripto ödemelerini gerçekleştirmesini sağlamak için Ripple'ın İsteğe Bağlı Likidite (ODL) çözümünü kullanacak.

Benimsemedeki adımlar, piyasa katılımcılarının XRP fiyatının önümüzdeki günlerde patlayacağını ummalarına neden oluyor. Çoğunlukla, Ripple ile SEC arasındaki dava Ripple'ın lehine sonuçlandığında, XRP fiyatının yeni zirvelere ulaşacağına dair güçlü spekülasyonlar var.

Basın zamanında, XRP son 24 saatte yüzde 4,37 düşüşle yaklaşık 0,36 dolardan işlem görüyordu. Fiyat, önceki tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 3,84 $'dan yüzde 90,5 düşüşe işaret ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ