Ripple yöneticileri, Ripple emanet hesaplarında tutulan devasa XRP tokenleri ve bunların dolaşımı hakkında yanıt veriyor.

Ripple Yöneticileri Emanet Hesabında Bloke Edilen XRP

 Ripple yöneticileri, Ripple emanet hesaplarında tutulan devasa XRP tokenleri ve bunların dolaşımı hakkında yanıt veriyor.

Balina Uyarılarına göre, son 48 saat içinde 375 milyondan fazla XRP tokeni hareket halinde.

XRP meraklılarından biri, Ripple'ın hesaplarında kilitli olan XRP'lerin dolaşımda olup olmadığı konusunda bir tartışma başlattı. Xrpman adı altında faaliyet gösteren bir Twitter kullanıcısı tartışmayı başlattı: “Emanet edilen XRP neden dolaşımdaki arza dahil edilmiyor? @Ripple ve $XRP gerçekten 2 varlık ise. XRP'sini dolaşımdan "kaldırmak" için kimse emanet edemez mi?

Xrpman, Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, CTO David Schwartz ve diğerleri dahil olmak üzere en iyi Ripple yöneticilerinden bazılarını etiketledi. Ayrıca, XRP'nin kendi adını taşıyan CEO'su Tiffany Hayden'ı da davet etti.

https://www.crypto-news-flash.com/wp-admin/post.php?post=198604&action=edit&lang=tr&admin_bar=1

Ripple'ın Mühendislik Direktörü Nik Bougalis, soruyu ilk yanıtlayanlar arasındaydı. Genel token teklifine XRP emanetlerinin dahil edilmesine net bir cevabı olmamasına rağmen, dahil etme eğiliminde olduğunu belirtti. Ayrıca mühendis, sorunu çözme ve XRP'nin teklifini netleştirme konusunda istekli olduğunu gösterdi.

Ripple Yöneticilerinin Farklı Görüşleri

Ripple'ın kendi adını taşıyan CEO'su Tiffany Hayden, emanet hesaplarındaki XRP'lerin satılabileceğini söyledi. Ayrıca, herkes jetonlarını benzer şekilde kilitleyebilir. Ancak eski Ripple geliştiricisi Matt Hamilton, teknik olarak engellenen XRP'ler ile Lightning Network'e gönderilen BTC arasında bir fark olmadığını söyledi. Ayrıca, Lightning işlemlerinde bloke edilen tüm BTC'leri hariç tutarsak, BTC arzının sıfıra gitme eğiliminde olacağını savundu.

Ripple CTO'su David Schwartz, Hamilton'ın gözleminden farklı görünüyordu. Dedi ki:

Yine de pratik bir fark var. Sana bir bitcoin ödemek istersem, bunu yapmak için yıldırımdaki Bitcoinleri kullanabilirim. Sana biraz XRP ödemek istersem, bunu yapmak için emanette XRP kullanamam. Bu, en azından IMO, dolaşımdaki arzın bir bölümünü çağırmayı haklı çıkarabilir, bir kısmını değil.

375 Milyon XRP Hareket Halinde

Son olaylarda, şu anda borsalarda ve bilinmeyen cüzdanlarda hareket halinde olan çok sayıda XRP tokeni  var. Balina izleme hizmeti Whale Alert, son 48 saat içinde hareket halinde 375 milyondan fazla XRP parası olduğunu gözlemledi.

Whale Alert'e göre, 9 Ağustos Salı günü, önde gelen kripto borsası FTX'ten bilinmeyen bir adrese taşınan 28 milyon dolar değerinde 75 milyon XRP tokeninin transferini içeren ilk işlem gerçekleşti.

Daha sonra bildirilen bu tür birden fazla işlem var. Ayın başından beri Ripple, büyük XRP transferlerine dahil oldu. Bu işlemler, XRP tokenlerinin isteğe bağlı likiditesindeki (ODL) artışla ilişkilendirildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ