Ripple’ın Güneydoğu Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika genel müdürü Navin Gupta, koronavirüs pandemisinin küresel ekonomide kağıttan dijitale artan bir geçişi tetiklediğini söyledi.

Ripple Yöneticisi: Dijital Ekonomiye Geçişte Küresel Ödemelerin Şekli Değişiyor

Ripple’ın Güneydoğu Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika genel müdürü Navin Gupta, koronavirüs pandemisinin küresel ekonomide kağıttan dijitale artan bir geçişi tetiklediğini söyledi.

Gupta'ya göre, Ripple’ın ödeme verileri, dünyadaki kilitlenmelerin insanları ve şirketleri parayı farklı görmeye ve alışkanlıklarını değiştirmeye zorladığını gösteriyor.

Finans Magnates Blockchain Podcast'inin yeni bir bölümünde Gupta, bu değişikliklerin devam edeceğine ve endüstri üzerinde uzun süreli bir etki bırakacağına inandığını söyledi.

“Dramatik bir değişim gözlemleyebileceğimiz iki şey var. Birincisi, kağıttan veya dokunmaya dayalı veya fizikselden dijitale büyük bir geçiş görüyoruz. Rachel'ın seçimi olsaydı, transferi mümkün kılmak için bir uygulama kullanabiliyorsa fiziksel bir mağazaya gitmek istemezdi. Dijital olarak ilk önce çok güçlü bir dijital ayak izine sahip müşterilerimiz, bankalar veya ödeme şirketleri ve işlerinin yükselmesiyle ne gördüğümüz açısından bir değişim var ve açıkça bu dijital geçiş kesinlikle gerçekleşiyor. Sanırım bu krizle hızlandı…

Bugün, dünyanın birçok ülkesindeki kilitlenmeler nedeniyle, banka hesaplarına yapılan ödemeleri de görüyoruz - cüzdanlara ödemeler, yararlanıcı ailenin devam edebileceği ve gönderebileceği bir tür elektronik ortama ödeme şeklinde. ”

Gupta, Ripple'ın sıkı bir şekilde benimsenmeye odaklandığını ve şimdi teknolojilerini mevcut her pazarda uygulamak için bankalar ve finansal kurumlar bulmak istediğini söyledi.

“Ripple, teknolojinin zaten kanıtlanmış olduğu ikinci aşamada. Dünyadaki her bir alıcı pazardaki müşterilere odaklanmamızı sağlamak bizim için çok önemlidir. Ve para almak isteyen faydalanıcı için her ürün türünü kapsadığımızdan emin oluruz.

Bazı faydalanıcılar cüzdanlarında para, bazıları banka hesaplarında, bazıları nakit, bazıları postane aracılığıyla para almak istiyor ve çeşitli seçenekler sunduğumuzdan emin olmamız gerekiyor. ”

Piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP'ye gelince, Gupta şirketin varlığı kullanan ödeme çözümünü temkinli bir şekilde yaydığını söylüyor. Yeni bir koridor açmaya çalışırken, birinci adımın parayı sınırlar arasında taşımak için XRP kullanımının tamamen uyumlu olduğundan emin olduğunu doğruluyor.

 “Kişisel olarak, bu teknolojiyi ana akıma getirebilmemizin yolu olduğuna inanıyoruz. Dijital varlığı [XRP] kullanan Talep Üzerine Likidite çözümümüz için bile, dijital borsaların çalışmasına izin veren yerlerde düzenleyici bir çerçeveye sahip olduğu pazarlarda çalışıyoruz. Örneğin, Filipinler'de, Meksika'da ve dünyanın çeşitli yerlerinde bu böyle.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ