Ripple'ın ürün direktörü XRP destekli bir e-ticaret ödeme platformu başlatmayı düşündüğünü söylüyor.

Ripple Yöneticisi:  E-Ticaret Ödemeleri Platformu XRP  ile Güçlendirilecek

Ripple'ın ürün direktörü XRP destekli bir e-ticaret ödeme platformu başlatmayı düşündüğünü söylüyor.

Daha önce XRP ile ilgili projeleri başlatan Craig DeWitt, platformun kripto para birimini kabul etmek isteyen herhangi bir web sitesine entegre edilmesinin kolay olacağını söylüyor.

“Dünyaya açık bir ödeme kanalı kullanarak bir e-ticaret ödeme platformu başlatmayı düşünmek… xSongs'un hamleleri bunu zaten güzel yapıyor.

DeWitt, müzisyenlerin şarkılarını XRP için çevrimiçi satmalarına izin veren yeni bir dijital pazar olan Aralık ayında xSongs'u piyasaya sürdü. Şarkı yüklemek veya göndermek için herhangi bir ücret alınmaz ve müzisyenler satışlarından gelirlerinin % 100'ünü eşler arası XRP ödemeleri yoluyla alır.

XSongs ayrıca XRP Ledger üzerine inşa edilmiş entegre bir ödeme sistemi olan Payburner'ı kullanıyor.

DeWitt e-ticaret ödeme platformu fikrini ortaya koyduktan sonra, Ripple destekli XRPL Labs'in CEO'su ve XRP tabanlı bankacılık uygulaması Xumm'un kurucusu Wietse Wind hızlı bir şekilde desteğini sundu .

“Birlikte çalışabilir, payburner ve Xumm uygulamaları yapabiliriz (basit bir e-ticaret platformuna özel yönetici modülünde birini veya her ikisini birden etkinleştirebilirsiniz)?

E-ticaret platformu Ripple'ın XRP'nin kullanılabilirliğini artırma hedefini artıracak. Kasım ayı sonlarında xSongs hakkında konuşan DeWitt, platformun kısa vadeli hedefinin para kazanmak olmadığını belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ