Asheesh Birla, blockchain teknolojisinin küresel finans sektörünü önemli ölçüde elden geçirmeye hazır olduğunu düşünüyor.

Ripple Yöneticisi: Kripto ve Blockchain Bankaların İş Yapma Şeklini Değiştirecek

Asheesh Birla, blockchain teknolojisinin küresel finans sektörünü önemli ölçüde elden geçirmeye hazır olduğunu düşünüyor.

Ripple’in kıdemli ürün başkan yardımcısı, kısa bir süre önce SiriusXM iş haberleri sunucusu Randi Zuckerberg ile alan hakkındaki tahminleri hakkında konuştu.

“Bunun önümüzdeki iki yıl içinde gerçekten başlayacağını düşünüyorum ve bugün Citibank veya HSBC'ler ve dünyanın JP Morganlar aracılığıyla finansal alanda yapılan her şeyde, bu teknoloji kullanılarak yeniden keşfedilecek .

Ve dünya düzeninin yeniden düzenlenmesi olacak, yani bugün dünyanın en büyük bankalarından bazıları gelecekte bu tür bir role sahip olmayacak, çünkü bu dünya blok zincirindeki teknolojiyi kullanarak yeniden keşfedilecek. ”

Birla, Ripple'ın "Amazon'un blockchain versiyonu" olmaya ittiğini söylüyor. SVP'ye göre, San Francisco şirketi şu anda RippleNet platformunda 300'den fazla bankaya ve para transferine sahip.

Ancak Birla, ABD hükümeti tarafından, blockchain tabanlı platformlar ve hizmetler küresel finansal altyapıda çoğaldığında liderlik etmek istiyorsa net düzenlemeler yapması gereken bir iş olduğunu söyledi.

“Gerçekten, devasa oyuncuların oyuna girmeye başlaması için net düzenlemelere ihtiyacınız var ve bence İngiltere dijital varlık çerçevesi açısından çok başarılı oldu. Singapur'un gerçekten bu başarıya yakın olduğunu düşünüyorum. ABD paketi yönettiğinde genel olarak Asya, internetten gerçekten farklı olan pakete liderlik ediyor.

 ABD'nin yolunu bulacağını düşünüyorum, ancak ABD'nin kurumların dijital varlıkları kullanması için açık düzenlemelerle yol alması uzun zaman alıyor. Ve siz elde edene kadar bazı büyük oyuncuların içeri girdiğini ve alanı değiştirdiğini görmeyeceksiniz.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ