Ripple’ın küresel bankacılık başkanı, koronavirüs pandemisinin daha etkili bir uluslararası ödeme altyapısı ihtiyacını vurguladığını söyledi.

Ripple Yöneticisinden Küresel Ödeme Açıklaması

Ripple’ın küresel bankacılık başkanı, koronavirüs pandemisinin daha etkili bir uluslararası ödeme altyapısı ihtiyacını vurguladığını söyledi.

Bobsguide'deki yeni bir gönderide, Marjan Delatinne, küresel para transferi pazarının otomasyon, makine öğrenimi ve dijital varlıklar gibi yeni teknoloji ile devrim yaratmaya hazırlandığını söyledi.

Delatinne'e göre, havale piyasası ödeme işleme endüstrisinin diğer bölümlerinin gerisinde kaldı ve modern dünyaya uyum sağlamakta yavaş kaldı. Ancak bunun değişmeye başladığını söylüyor.

“Son beş yılda, ödeme endüstrisi önceki 30 yıldakinden daha fazla değişiklik gördü. Örneğin, Birleşik Krallık'ta ve Avrupa'nın başka yerlerinde, kart ödemeleri şimdi ilk kez ve hafif bir şekilde nakdi geçti. koronavirüsün, kağıt parayı fiziksel olarak taşıma istekliliğinin azalmasını desteklemek için temassız işlem limiti yükseltiliyor. ”

Delatinne, giderek otomatikleşen faturalandırma ve ödeme seçeneklerinin yavaş defter tutma ihtiyacının yerini aldığını, yerleşim sürelerini artırdığını ve şirketlerin doğru bilançoları tutmasına yardımcı olduğunu söylüyor.

Ancak, sınır ötesi ödemeler söz konusu olduğunda, Delatinne 1970'lerden bu yana ilerlemelerin büyük ölçüde aynı kaldığını ve finans kurumlarının çok sayıda işlem ve yüksek ücret gerektiren muhabir bir bankacılık modeli kullandığını söylüyor.

Delatinne, endüstrinin ve tüketicilerin artık değişime aç olduklarını söylüyor. Amazon gibi e-ticaret devlerinin Latin Amerika, Afrika ve Güneydoğu Asya gibi gelişmekte olan pazarlara hizmet vermesiyle Delatinne, yıkıcı ödeme teknolojisi için artan bir talebin altını çiziyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ