Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, devam eden bir davanın 2017'de milyonlarca dolar değerinde XRP sattığı iddia edildiğinde Garlinghouse'un nasıl sahtekarlık yaptığını açıklamadığını söylüyor.

Ripple

cSan Francisco merkezli blockchain şirketini temsil eden avukatlar Pazartesi günü bir mahkeme hareketinde davacı Bradley Sostack'ın hem Garlinghouse hem de Ripple çalışanları tarafından yapılan bir dizi sözde hileli ifadenin nasıl bir şey olduğunu göstermediğini söyledi.

ABD'de, sahtekarlık olarak nitelendirilebilecek şeyin eşiği, bir davacı öngören Federal Hukuk Usulü Muhakemeleri Usulü 9 (b) 'ye dayanmaktadır.

Ripple’ın avukatları, davacının Mart ayında yapılan değiştirilmiş şikayetinin ilk ön koşulu yerine getirmediğini savunuyor:

“Davacının FAC [ilk değiştirilen şikayet] yanlış beyanlar içerdiğini iddia eden iddiaları tanımlar,” diyen Garlinghouse, ancak bu “iddia edilen yanlış beyanların” hileli olduğu gösterilemez ve “Davacı bu ifadelerin nasıl ve neden yanlış olduğunu açıklamadı” diyor.

Garlinghouse davasında davacı, 14 Aralık 2017'de yaptığı açıklamada, herhangi bir XRP'yi yatırım olarak tutup tutmadığını sorduktan sonra, “kişiselimin yüzdesi olarak çok, çok fazla XRP’ye sahip” olduğunu açıkladı.

Değiştirilen şikayette davacının XRP defteri, Garlinghouse'un “bu makbuzdan sonra Ripple'den aldığı herhangi bir XRP'yi sattığını, XRP'yi dolar ve diğer kripto para birimi karşılığında boşalttığını” iddia ediyor .

Sostack, Garlinghouse'un 2017 yılında toplamda 67 milyon XRP tokenı (14 Aralık'ta yaklaşık 58 milyon dolar değerinde) sattığını iddia ediyor; bu iddia, kamuoyunda da “çok, çok fazla XRP’ye sahip” yorumuna neden oluyor.

Ancak Ripple ifadenin hileli olduğuna itiraz ediyor. Avukatlar ilk önce Sostack’un Garlinghouse'un tokenlerinden büyük bir pay sattığı iddiasına karşı çıkıyor.

Daha sonra, Garlinghouse'un XRP satması nedeniyle, tokenın beklentileri konusunda hala boğa kalmadığı anlamına gelmediğini iddia ediyorlar: “Kişinin XRP varlıklarının bir kısmının satılması, satıcının aynı zamanda dolandırıcı olduğu anlamına gelmiyor.”

 Ripple’nin avukatları mahkemeden üç sahtekarlığın tümünü değiştirmeye ve önyargıyla reddetmesine izin veriyor. Bu, davacının davanın geri kalanı için benzer iddialar nedeniyle şirketi veya Garlinghouse'u yeniden suçlamasını yasaklayacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ