Ripple'ın yakında dünya rezerv para birimi olacağı ve karşılığında 50.000$ değerinde olacağı söyleniyor.

Ripple

Ripple'ın yakında dünya rezerv para birimi olacağı ve karşılığında 50.000$ değerinde olacağı söyleniyor.
Ripple'ın CTO'su David Schwartz, söylentiler hakkında konuştu ve Ripple takipçilerini belirli hilelere karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Ripple'ın XRP tokeni, kripto pazarındaki en değerli kripto para biriminden biridir. Ripple XRP, başlığına “dünya için rezerv para birimi” ekleyebilir. Bu, Jimmy Vallee tarafından ortaya atılan bir teoriye göre. Valhill Capital Genel Müdürü Vallee, 2021'de "XRP geri satın alma" teorisini ortaya attı.

Vallee Geri Alım Teorisinde, hükümetten XRP'nin toplam arzını perakendeden tek bir XRP tokeni için 37.500 dolardan geri satın alması isteniyor. Fiyat, küresel pazardaki toplam zenginliğin toplam XRP arzına bölünmesinden elde edilir.

Teori bir kez daha kripto twitter küresinde pedal çeviriyor. Bu sefer, Ripple CTO'su David Schwartz bunun ne olabileceği konusunda havayı temizliyor.

Ripple CTO'su söylentileri hızla kapattı. Ripple ve XRP takipçileri arasında önemli bir konu olmasına rağmen teorinin tamamına dikkat etmediğini iddia ediyor. 2022'de gerçekleşen çok sayıda şirket tasfiyesi konusunda uyarıda bulunuyor. Bu kadar çok yatırımcının uğradığı zararlara atıfta bulunuyor ve piyasayı düşük riskli ve yüksek getirili tekliflere dikkat etmesi konusunda uyarıyor.

Çok yakından bakmadım. Ama gördüklerim bana çok fazla bir aldatmaca gibi görünüyor.

Bir tweet'te yazdı.

2012 ve 2022'den bir şey öğrendiysek, o da düşük riskle yüksek getiri vaat eden herkesin sizi soyacağıdır.

Diğer Piyasa Analistleri, XRP Geri Alım Teorisini Çürütüyor

Geçmişte, eski bir XRP geliştiricisi olan Matt Hamilton da söylentileri yanlış olarak çürütmüştü. Ocak ayında, Valhill Capital'in teorisinin aynı fikirde olmadığını açıklayan bir başlık açtı.

XRP Topluluğunun, ABD hükümetinin ABD vatandaşlarından XRP'yi geri satın alması / el koyması, ancak garip bir nedenden dolayı piyasa oranının %100'ünün üzerinde %100'ünü telafi etmesi gibi çılgın bir fikri destekleyen küçük ama sesi çok yüksek bir azınlık var.

Diğer şeylerin yanı sıra, XRP'nin merkezi olmayan bir blok zincirinde yaşadığını açıkladı. Hükümet güç kullanarak anahtar sahiplerinden jetonlara el koymak istemediği sürece bunlara erişmek imkansızdır. Buna ek olarak, hükümetin XRP satın almak yerine kendi CBDC'sini oluşturmak için daha iyi bir seçeneğe sahip olduğunu iddia ediyor. Matt dedi.

ABD hükümeti, başkalarının onu kullanmasını engellemek için "tüm XRP'yi" istiyorsa, bu eylem, ondaki herhangi bir değeri veya faydayı öldürür. Katılımcıların geri kalanı onları görmezden gelmeye veya XRP 2.0'ı çatallamaya/oluşturmaya karar verir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ