Ripple'ın genel danışmanı, SEC'in düzenleme gibi görünen kanıtlanmamış iddialar sunarak kripto piyasalarına zorbalık yaptığını iddia ediyor.

Ripple'ın genel danışmanı Stuart Alderoty, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) düzenleme gibi görünen kanıtlanmamış iddialar sunarak kripto piyasalarına zorbalık yaptığını belirtti.

Alderoty, SEC'in düzenlemeden ziyade uygulamaya odaklanmasını araştıran en son görüş yazısına bağlantı vererek, SEC'i şirketlerin uygun kural oluşturma yoluyla ihtiyaç duyduğu netliği sağlamamakla suçluyor. Bunun yerine, hukuk uzmanı, SEC'in, şirketlerin uygun düzenlemelerin yokluğunda gerçekleştirdikleri eylemler için tehdit edici yasal sonuçlarla daha fazla ilgilendiğini iddia ediyor.

Alderoty ayrıca, geçen hafta düzenlenen bir Ev Finansal Hizmetler Alt Komitesi gözetim oturumunun olaylarını da detaylandırıyor. Devam eden icra davalarını tartışmama politikasına rağmen, Alt Komite Başkanı Temsilcisi Brad Sherman, SEC ve Ripple davasını tartışma özgürlüğünü aldı.

Daha geçen hafta Fox Business Network, Kongre Üyesi Sherman'ın SEC'in Ripple'a karşı davasını kolayca kazanacağına inandığı haberini verdi. Kongre üyesi ayrıca SEC Başkanı Gary Gensler ile temas halinde olduğunu da sözlerine ekledi. Ancak Ripple'ın Avukatı kanıtları açıklamanın yasallığını gündeme getirdiğinde, Kongre Üyesi geri adım attı ve yanlış iletişim için Fox'u suçladı.

Alderoty'nin makalesinden bir alıntı şöyle:

Kongre'nin bu karışıklığı düzeltmesi ve kripto için kapsamlı bir yasal çerçeve sağlaması tam olarak bu yüzden. Dijital varlık alanındaki menkul kıymetler ve emtialar arasındaki çizgiyi tanımlamaya çalışan iki taraflı teklif (Dijital Emtia Borsası Yasası ve Sorumlu Finansal Yenilik Yasası) iyi bir başlangıç.

Kısa bir özet: 2020'de SEC, lisanssız menkul kıymetler, XRP Tokenleri ihraç etmek ve halka satmak için Ripple Labs'a dava açtı. SEC ve Ripple, o zamandan beri, birkaç günde bir davaya yeni bükülmeler ve dönüşlerle yasal bir savaşa bulaştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ