13 Şubat'ta 0.30 dolarlık psikolojik direncini ihlal ettikten sonra, XRP 20 Şubat'a kadar büyük ölçüde düşüş kaydetti ve üçüncü en büyük token 48 saat içinde yüzde 24.68 değer kaybetti.

13 Şubat'ta 0.30 dolarlık psikolojik direncini ihlal ettikten sonra, XRP 20 Şubat'a kadar büyük ölçüde düşüş kaydetti ve üçüncü en büyük token 48 saat içinde yüzde 24.68 değer kaybetti. XRP 20 Şubat'ta 0.261 $'a düştü, ancak yazım sırasında kripto varlığı 0.274 $' da istikrar kazanmayı başardı.

CoinMarketCap'e göre, varlığın değerlemesi son 24 saatte yüzde 0,70 düşüş gösterdi ve piyasa değeri 30 milyar doların biraz altında kaldı.

XRP'nin uzun vadeli grafiği, düşen bir kama başarıyla kırıldıktan sonra 3 Ocak'ta tanık olunan pozitif kırılmayı kaydetti. Desen Ekim başından beri şekilleniyordu ve yükseliş eğilimi XRP'nin 2020'de neredeyse yüzde 80 oranında artmasına izin verdi.


Daha önce de görüldüğü gibi XRP, değerleme 0.30 $ 'ın altına düştüğü için geçen hafta önemli bir gerileme yaşadı. Bununla birlikte, çizelgelerdeki önemli işaretler, boğa momentumunun token için hala sağlam olduğunu gösterdi. Fiyat, 24 saatten daha uzun bir süre boyunca desteğin altına düşmedi ve hızlı bir geri dönüş yaşadı.

VPVR indiktörüne göre, 0.271 $ 'daki işlem hacmi Temmuz 2019'dan bu yana güçlü bir seyir izledi ve bu da desteğin gücünü vurguladı. Ticaret faaliyeti de önümüzdeki hafta 0.282 $ ve 0.299 $ 'lık acil dirençlerde önemli oldu ve konsolidasyon dönemi olasılığını artırdı.

Eğer yükseliş momentumu XRP için tekrar çekilirse, Mart ayı başlarında token tekrar 0.30 $ seviyesinin üzerine çıkmalı. 0.32 $ 'ın üzerindeki bir ihlal, başka bir küçük geri çekilmeyi tetikleyebilir, ancak genel duygu, yazım sırasında yükselişini sürdürüyor.

200 Hareketli Ortalama yükseliş eğiliminin devam ettiğini teyit ederek destek olmaya devam etti.

Uzun vadeli grafikten çıkarılabilecek bir diğer olumlu sonuç, XRP'nin Gann fan göstergesi açısından fiyat hareketidir. XRP’nin fiyatı 1: 1 çizgisinde sürekli olarak yükseldi, bu da büyük bir yükseliş göstergesi. Bununla birlikte, 2: 1, güçlü bir direnç gibi davrandı, bu da flaş yükseliş olasılığını düşündüren bir şey.


Sonuç

 Son 6 günlük düşüş XRP’nin değerini 0.30 $ 'ın altına düşürdü, ancak yükseliş eğilimi güçlü seyrini sürdürüyor. Önümüzdeki hafta, XRP'nin tekrar direncin üzerine çıkması ve önümüzdeki birkaç hafta boyunca periyodik olarak artması beklenebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ