Financial Times, Ripple'ı yazılımını kullanmak için MoneyGram'a milyonlarca ödeme yaptığı için eleştirdi.

Ripple

Financial Times, Ripple'ı yazılımını kullanmak için MoneyGram'a milyonlarca ödeme yaptığı için eleştirdi.

Kripto konusundaki korkunç görünümü ile tanınan dünyanın önde gelen işletmelerinden biri olan Financial Times, Ripple'ın eski para transferi şirketi MoneyGram ile olan çok sıkı ortaklığının başarısını sorguladı.

FT'nin muhabiri Izabella Kaminska, 10 milyar dolarlık blok zincir devinin  yazılımını kullanmak için MoneyGram'a ödeme yapmak zorunda olduğu gerçeğiyle ilgili gibi görünüyor.

Oynamak İçin Öde

Ripple'ın faydaları, MoneyGram'ın 4. çeyrek kazanç raporunun en hızlı ayrıntısı olduğu ortaya çıktı. Sadece dördüncü çeyrekte toplam 8.9 milyon dolar (üçüncü çeyrekle birlikte 11.3 milyon dolar) ödeme yaptı.

MoneyGram başlangıçta yukarıda bahsedilen meblağı şirketin üç aylık gelirine, Menkul Kıymetler ve Devreye Alınan Menkul Kıymetler (SEC) 'nin kontra gider olarak saymasını tavsiye etmeden önce eklemek istedi.

Kaminska, Ripple'ın yazılımından kaynaklanan kayıpları dengelemek için MoneyGram’a ödeyebileceğini önerdi.

"Onlar bir Ripple siperi MoneyGram sistemlerini kullanmak için kazanç kaybını telafi etmek için ödüyorlar mı? Bir tür geri tepme? Veya iyi niyet jesti, neden olmasın?"

MoneyGram yalnız değil

MoneyGram, Kaminska'nın 'bir tür geri tepme' dediği şey hakkında yorum yapmayı reddederken, başka bir Ripple'in ortağı bu konuda daha vokaldi.

Ripple kısa süre önce, işlemleri gerçekleştirmek için On-Demand-Liquidity çözümünü kullanacak olan havale servisi Azimo ile bir anlaşma imzaladı.

 Azimo CEO'su Richard Ambrose, Ripple'ın şirketine altyapı masraflarını karşılamak için ödeme yapacağını açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ