Ripple, yeni nesil NFT projelerini teknolojik ve finansal olarak desteklemek için 250 milyon dolarlık bir Yaratıcı Fonu açıkladı.

Ripple, yeni nesil NFT projelerini teknolojik ve finansal olarak desteklemek için 250 milyon dolarlık bir Yaratıcı Fonu açıkladı. Ripple, SEC'e karşı davasında ilerleme kaydetmeye devam ediyor .Hakim, SEC'in Ripple'ın adil hareket savunmasını takip etmesini engelleme hareketini reddediyor.

San Francisco merkezli blockchain girişimi Ripple'ın NFT pazarı için bazı büyük planları var. Geçen hafta, Ripple, defterindeki değiştirilemez token (NFT) projelerini güçlendirmek için 250 milyon dolarlık yaratıcı fonunu açıkladı.

Halihazırda XRP Defteri üzerinde çalışan RippleX Ekibi, yakında NFT-Devnet'i için yeni bir NFT standardı önerecek. Ripple, geliştiricilere NFT projelerini başlatmak için gerekli araçları ve finansal desteği sunarak onlarla birlikte çalışmayı planladığını söyledi.

Ripple, XRP Ledger'ın NFT projeleri oluşturmak için oldukça uygun olduğuna inanıyor. Düşük maliyetli işlemler, sürdürülebilirlik ve basitlik, XRPL'yi NFT projeleri için ideal kılar. Resmi Ripple blog gönderisinde şu notlar yer alıyor:

XRP Defteri, tasarım gereği yerleşik kullanım kolaylığı ve yerel token işlevine sahiptir. Ocak ayında piyasaya sürülen NFT-Devnet - XRPL'de NFT desteğini geliştirmek için oluşturulmuş bir beta ortamı ,NFT oluşturmaya başlamak isteyenler veya Web3 hareketine katılmak ve tokenleştirme kullanım durumlarını denemek isteyenler için giriş önündeki teknik engelleri azaltıyor.

Kullanıcılar, Ripple'ın NFT-Devnet'ini kullanarak, deneyim seviyelerinden bağımsız olarak yaklaşan NFT projelerini oluşturmaya başlayabilirler. Tamamen özelleştirilebilir ve küçük ve büyük projelerde ölçeklenebilirliği destekler.

Ripple, Creators Fund'ın piyasaya sürülmesinden bu yana NFT kullanım durumlarına odaklanan 4000 proje başvurusu aldığını söyledi. Ayrıca, popüler İçerik Oluşturucu Fonu alıcılarından bazıları Steven Sebrink, xPunks ve Justin Bua'dır.

Mahkeme, SEC'in Suçlamalarını Düşürmeyi Reddetti

Ripple vs SEC savaşı her geçen gün yeni bir ilerleme kaydediyor. Geçen hafta yargıç, SEC'in Ripple'ın adil hareket savunmasını takip etmesini önleme hareketini reddetti. Mahkeme belgelerinden alıntılar şöyle: Yukarıda belirtilen nedenlerle, Bireysel Davalıların talepleri REDDEDİLMEKTEDİR. Mahkeme Katibi, ECF No. 105 ve 110'daki önergeleri sonlandırmaya yöneliktir.

Mahkemenin reddinin ardından, SEC'in sonunda bireysel sanıkların Ripple'a katıldığını ve kâr paylaşımı temelinde ICO başarısına katkıda bulunduğunu kanıtlaması gerekiyor. Ayrıca, Ripple kurucuları Chris Larsen ve Brad Garlinghouse'un yasadışılıkların farkında olduğumuzu ve ICO ile ilerlemeyi seçtiğini kanıtlaması gerekiyor.

Ayrıca Yargıç Analisa Torres, ICO sırasında ABD dışındaki yabancı yatırımcıların XRP alımlarına katıldığı iddiasını da reddetti. 

'Mahkeme, Bireysel Sanıkların tekliflerinin yabancı olmadığını tespit etmiştir. Bu teklifler ve satışlar ABD'de ikamet edenler tarafından yapıldı, bir ABD şirketi tarafından ihraç edildiği iddia edilen menkul kıymetleri içeriyordu ve en azından ABD'li alıcılara yapılan bazı teklifleri ve satışları içeriyordu',dedi. 

Gördüğümüz gibi, Ripple bu durumda SEC üzerinde bir avantaj kazanmaya devam ediyor. Analistler, 2021'in ilk yarısında adil bir sonuca varmayı bekliyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ