Blockchain şirketi Ripple'in ana ortağı MoneyGram, dijital dönüşümünü yeni bir bulut tabanlı stratejiyle artırıyor.

Ripple

Blockchain şirketi Ripple'in ana ortağı MoneyGram, dijital dönüşümünü yeni bir bulut tabanlı stratejiyle artırıyor.

Sınır ötesi ödeme devi MoneyGram, Google Cloud ve Amazon Web Services ile birlikte bir 'çoklu bulut stratejisi' uygulayarak dijital dönüşümüne devam ediyor. Bu girişim nedeniyle, şirket dünya çapında para transfer maliyetini önemli ölçüde azaltabilecektir.

En İleri Teknolojiler

MoneyGram, işlemlerini hızlandırmak için AWS'ye güvenecek. Bu arada, Google Cloud, davranışlarını analiz ederek müşterilerinin deneyimini geliştirmesine yardımcı olacak.

MoneyGram'ın COO'su Kamila Chytil, şirketin yıllardır en son teknolojileri benimsemeye istekli olduğunu ve işinin her kolunun dijital dönüşüm geçirmekte olduğunu açıklıyor.

Chytil, "Dijital dönüşümümüz şirketin operasyonlarını düzene koymasını ve masrafları önemli ölçüde azaltmasını sağlad” diyor.

Aralık 2019'da MoneyGram, müşterilerin neredeyse anlık para transfer etmesine izin vermek için Visa Direct'i kullanmaya başladı.

Dijitalleşme de Karlı

MoneyGram, geçen yıl lider blockchain şirketi Ripple ile önemli bir ortaklık kurarak dijital yeteneklerini genişletme taahhüdünü gösterdi. Dallas merkezli halka açık şirketin CEO'su Alex Holmes, XRP kripto para birimini "yenilikçi" olarak nitelendirdi ve iş birliğinin paydaşları için karlılığı artırmaya yardımcı olduğunu iddia etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ