Para transferi şirketi MoneyGram, önde gelen On-Demand yazılım tedarikçisi Ebix'in bir yan kuruluşu olan EbixCash ile stratejik bir ortaklık yoluyla iş faaliyetlerini Hindistan pazarına genişletmeyi planlıyor.

Ripple

Para transferi şirketi MoneyGram, önde gelen On-Demand yazılım tedarikçisi Ebix'in bir yan kuruluşu olan EbixCash ile stratejik bir ortaklık yoluyla iş faaliyetlerini Hindistan pazarına genişletmeyi planlıyor. Şirketin basın bülteni milyonlarca Hintli müşterinin “gelişmiş” havale hizmeti alacağını belirtiyor.

Dünyanın En Büyük Havale Piyasası

Yukarıda bahsedilen anlaşma nedeniyle, MoneyGram 4.000'den fazla şehirde ve 75.000 köyde havale hizmetlerine güç verecek ve böylece kullanıcıların dünya çapında sorunsuz bir şekilde para göndermesine ve almasına izin verecektir. İç havale hacimlerinin 3 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

MoneyGram Görevlisi Grant Lines, “Hindistan dünyanın en büyük havale alıcısı olmaya devam ediyor ve ülkedeki konumların yaklaşık % 80'ine sahip lider bir marka olan EbixCash ile ortaklığımızla bu kritik pazara daha iyi hizmet vermekten heyecan duyuyoruz” açıklamasında bulunuyor.

MoneyGram CEO'su Alex Holmes, işlerinin ve yeni uluslararası pazarların dijital dönüşümüne para yatırmaya odaklandıklarını söyledi.

“Ülkedeki en büyük finansal borsa ile ortaklık yapmak önemli bir kilometre taşıdır ve EbixCash'in müşteri odaklı yeteneklerimize ve hizmetlerimize erişmek için MoneyGram platformuna bağlanmasını sağlamaktan heyecan duyuyoruz.”

6 Ocak'ta MoneyGram, tatil sezonunda rekor sayıda işlemin kaydedilmesi hakkında bir açıklama yaptı.

Yeni Genişleme Planları

25 Kasım'da U.Today, Ripple'ın MoneyGram'a yaptığı yatırımı 50 milyon $ 'a tamamladığını bildirdi. Bu duurm şirketin yeni pazarlara girmesini sağlayacak.

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse'a göre MoneyGram, Avrupa ve Avustralya'da yer edinmeyi planlıyor.

Bu hafta, Tayland'ın en eski bankası ve Ripple’ın uzun süredir ortağı olan Siam Ticaret Bankası (SCB) da dört yeni pazara açılma niyetini açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ