CEO Brad Garlinghouse, işlemlerin yüzde 50'den fazlasının artık XRP'de yapıldığını söylüyor.

Ripple

CEO Brad Garlinghouse, işlemlerin yüzde 50'den fazlasının artık XRP'de yapıldığını söylüyor.
Brad Garlinghouse, Ripple için pozitifliğini koruyor ve Ripple'ın SEC ile olan davasının yakında sona ereceğini tahmin ediyor.

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, XRP'nin büyümesi hakkında dikkate değer bir açıklama yaptı. CNBC ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Brad Garlinghouse, XRP'nin şu anda ağ işlemlerinin yarısından fazlasını işlediğini açıkladı.

Büyüme, XRP'nin yıllar içindeki gelişimini ve benimsenmesini yansıtıyor, çünkü önceki zamanlarda XRP'de işlenen işlemlerin sayısı önemli ölçüde daha azdı.

Şu anda her üç ayda bir milyarlarca dolarlık işlem gerçekleştiriyoruz ve toplam işlem hacminin yarısından fazlasını gerçekleştireceğiz, çünkü talep üzerine likiditeyi hedefleyen itibari para ve XRP özellikli ürünlerimiz var, tüm işlemlerimizin yarısından fazlası XRP üzerinden gidiyor şimdi. Bu büyüdü.

Garlinghouse ayrıca, Ripple'ın ağını kullanan sözleşme ve müşteri sayısında da bir artış gördüğünü sözlerine ekledi. Açıkladığı gibi büyüme, Ripple'ın piyasada görünürlük ve güven oluşturmasını sağlayan daha fazla çeyrek ve daha fazla döviz kurunun başlatılmasına bağlanabilir.

2020'nin sonlarında Ripple aleyhine açılan SEC davasının etkilerine değinen CEO, CNBC'ye ayrıca yeni ve mevcut müşterilerin davaya nasıl tepki vereceğinden emin olmadığını söyledi.

SEC, Ripple'ı menkul kıymet olarak kabul ettikten sonra, Ripple'ın ABD'deki müşteri tabanı, Ripple ve geleceği hakkında kafa karışıklığını dile getirdi.

Ancak, davanın açılmasından bu yana ABD dışındaki yatırımcıların Ripple'a olan ilgisinin büyük ölçüde arttığı görülüyor. CEO, son iki yılda Ripple'a imza atan müşterilerin yüzde 95'inin Amerika Birleşik Devletleri dışından olduğunu açıklıyor.

Ripple'ın yabancı ülkelerdeki talebi, CEO'nun Londra'ya taşınmayı düşünmesine yol açtı. 2020'de Brad Garlinghouse, devam eden davanın sonucuna bağlı olarak Ripple'ın hem Ripple ağı hem de XRP için daha iyi bir ortam sunduğu için faaliyetlerini Birleşik Krallık'a taşıyabileceğini açıkladı.

XRP'nin İşlem Büyümesi, Fiyatları 1 Dolara Göndermeyi Etkileyebilir Mi?

Şu anda artan işlemlerdeki büyümenin XRP fiyatını herhangi bir şekilde etkilediğine dair bir veri yok.

Arzın şu anda talebi geride bırakabileceğini ve bunun da fiyat hareketinin kısıtlanmasına neden olabileceğini akılda tutmak önemlidir. Ek olarak, arz azaldıkça ve XRP'ye olan talep arttıkça, fiyatlar yükselmeye hazırlanıyor ve Ripple için bir yardımcı program fiyatları teşvik edebileceğinden XRP hala fayda sağlamaya hazırlanıyor.

Bu arada Brad Garlinghouse, Davos'ta Dünya Ekonomik Forumu başladıktan sonra kripto para birimi için iyimserliğini ifade ediyor. Artık faydaya daha fazla odaklanıldığından, kripto para birimlerinin bu yıl zirveye nasıl çıktığına dair sağlıklı bir değişikliğe işaret ediyor.

Davos 2023'e bakışım - Dürüst olmak gerekirse, bu yıl kripto paranın ortaya çıkışındaki değişikliği görmenin sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Millet, faydaya ve bu teknolojilerin gerçek sorunları nasıl çözdüğüne odaklanıyor - endüstrinin ilerlemesinin tek yolu. @ArjunKharpal, @CNBCJou'yu yakalamak harika! https://t.co/sns4PX5q3O

- Brad Garlinghouse (@bgarlinghouse) 18 Ocak 2023

Davos'ta da yer alan Ripple patronu, Ripple'ın SEC ile devam eden davası hakkında konuştu ve davanın 2023'ün ilk yarısında çözüleceğinin kesinliğini ifade etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ