Ripple'ın açık geliştirici platformu Xpring, teknolojisi, topluluğu ve ürünleri üzerine odaklanmış yeni bir forum başlattı.

Ripple

Ripple'ın açık geliştirici platformu Xpring, teknolojisi, topluluğu ve ürünleri üzerine odaklanmış yeni bir forum başlattı.

Geliştirici ilişkileri (DevRel) işlevinin bir parçası olarak Xpring, yaklaşan tüm etkinliklerin listesini bulabileceğiniz bir topluluk sayfası da oluşturdu.

İlgi Çekici 20 Milyon Geliştirici

Ripple'ın ürün yöneticisi Warren Paul Anderson, DevRel'in Xpring'in "büyüyen geliştirici topluluğuna" daha fazla dahil olmak için oluşturulduğunu söylüyor. Son tweetine göre Anderson DevRel ekibine liderlik edecek.

Forum, geliştiricilerin ürün belgeleri, öğreticiler ve diğer yararlı içeriklerle bir blockchain kavramasını kolaylaştıracak. Bu, şirketin dünya çapında 20 milyon geliştiriciyi dahil etmesini sağlayacaktır.

Anderson, "Sizinle doğrudan buluşmak ve sizinle iletişim kurmak için, hackathonlar, konferanslar ve buluşmalar da dahil olmak üzere dünya çapındaki etkinliklerde varlığımızı artırıyoruz” ifadesini kullanıyor.

Xpring'in Evrimi

Başlangıçta Ripple'ın yatırım kolu olarak hizmet veren Xpring, evriminin bir parçası olarak Ekim 2019'da bir geliştirici platformuna dönüştürüldü. XRP ödemelerini entegre etmeyi kolaylaştırmak için bir yazılım geliştirme kiti (SDK) başlattı.

 Xpring, geliştiricilerin kripto göndermesine ve almasına, bakiyeleri görüntülemesine ve işlemleri kontrol etmesine izin veren bir cüzdanı da çıkardı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ