Luno, XRP'nin havale kullanım durumunun büyük potansiyelini kabul ediyor ve tokenı Malezya'ya tanıtmak istiyor

Ripple

Blockchain devi Ripple'ın yerel tokenı olan XRP'nin, Ekim sonunda Malezya'da yeniden başlatılan Londra merkezli kripto para borsası Luno'da listelenmesi bekleniyor.

XRP'yi Malezya'ya Tanıtmak

Luno Asya’nın lideri Vijay Ayyar, XRP’nin platformlarında yer almasının “kesinlikle bir olasılık” olduğunu söyledi. Luno'nun yasal düzenlemelere uygun kalırken teklifini genişletmek istediğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda söyleyebileceğimiz, müşterinin güvenliğini ve düzenlemelere uyumu en yüksek önceliğimiz olarak korurken, kripto para birimi tekliflerimizi artırmayı planlıyoruz.”

Luno Güney-Doğu Asya GM'si David Low, üçüncü en büyük dijital tokenin listelenmesinin artan pazar talebini karşılayacağını söyledi. Tokenın nihayet Aralık ayında veya 2020 yılının başlarında Malezyalılar için uygun olabileceğini de ekliyor.

Low'a göre Ripple'ın havale kullanım durumu, kararlarının arkasındaki ana sebep olarak ortaya çıktı.

“Ripple aynı zamanda heyecanlandığımız bir havale kullanım durumuna da sahip. Bu nedenle, platformdaki insanların erişim ve bilgi edinmelerine ve bu teknolojiyi faydaları için kullanmanın yeni yollarını bulmasına izin verdiği için, bunu Malezyalılara tanıtmak istiyoruz. ”

Ancak, Luno'nun dünya genelinde adım atmaya devam eden Ripple'ın Talep Üzerine Likidite (ODL) ürünlerini kullanmayı planlayıp planlamadığı hemen belli değil.

Büyüyen Bir Kripto Merkezi

Luno geçenlerde Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu'ndan onay aldı ve bunu yapan ilk kripto borsası oldu. Bu durum, şirketin bir kez daha ülke topraklarına adım atmasına izin verdi.

Ayyar, “Geri döndüğümüz için heyecanlıyız çünkü kripto para birimlerinin ve yeni yatırım türlerinin Malezya yaşamları üzerindeki etkisini biliyoruz” diyor.

Malezya'daki yüksek bankacılık oranları ve ileriye dönük düzenlemeler nedeniyle, Luno'nun Malezya için en büyük pazarlardan biri olması bekleniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ