Dünya COVID-19 salgınının etkileriyle boğuşuyor, ancak her yeni gün yeni sorunlar ortaya çıkardı. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler ekonomileri onarmaya çalışırken, özel işletmeler de çökmekte.

RippleNet Üyesi MoneyGram, Dijital Havalelerde% 18 Büyüme Kaydetti

Dünya COVID-19 salgınının etkileriyle boğuşuyor, ancak her yeni gün yeni sorunlar ortaya çıkardı. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler ekonomileri onarmaya çalışırken, özel işletmeler de çökmekte. En kötü etkilenenler arasında göçmen işçiler ve aileleri vardı. Havale işi, insanlar havale için bankalara girmek için mücadele ederken bir düşüş kaydetti. Bununla birlikte, dijital havale ve e-cüzdanlar bu felaket zamanında faydalı araçlar olarak kaydedildi.

ABD'de bir para transferi şirketi olan MoneyGram International Inc., müşterilerine para transferi gibi sorunları çözmek için dijital hizmetler sağlayanlar arasındaydı. Nasdaq listesinde yer alan dünya çapında havale uzmanı MoneyGram, 2018 yılında Ripple ile müşteri fonlarını taşımak için XRP kullanımını ve havale amacıyla xRapid [şimdi ODL] 'yi kullanmayı test etmek için el ele verdi. Dijital havale koridoru hazır olduğundan ve MoneyGram’ın diğer hizmetleri dijital olarak genişletme girişimi nedeniyle, şirketin dijital işlemleri hızla arttı.

Şirketin genel müdürü [COO] 'ya göre, Kamila Chytil, 2020'deki ilk çeyreğin sonunda MoneyGram, gömme işlemler düştükçe dijital işlemde yıllık % 57'lik bir artış kaydetti. Ancak, toplam büyümenin% 18'ine havale işlemleri katkıda bulunmuştur. COO, şirketin temel demografisi göçmenlere yöneldiğinden, e-cüzdanı üçlü olarak havale ettiğini ve bunu teşvik etmek için şirketin sıfır ücret teklif ettiğini belirtti.

Havale şirket ağırlıklı olarak turizm endüstrisine bağlı. Ancak salgının turizme kısa bir son vermesi nedeniyle, eve para gönderen Filipinli, Endonezyalı ve Doğu Avrupalı işçiler gibi birçok kruvaziyer hattı da durdu. Ancak, Karayip limanlarındaki koridor durmuş olabileceğinden, şirketin mobil para planları ile Afrika ülkelerine dijital havale artışı oldu. Chytil, Fas'a yapılan havale oranının yüzde 300 oranında arttığını belirtti.

Dünya genelinde azalan nakit havaleleri, dijital havaleleri artırdı. Dijital rotayı benimsemesine rağmen, dünyadaki nüfusun büyük bir kısmı hala Filipinler, örneğin para havaleleri kullanıyor. Bu nedenle, bankacılık ile ilgili faaliyetler için dijital bir modun benimsenmesi yönünde bir baskı beklemek ve hazırlıklı olmak zorunda kalabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ