On yıllık bir hedge fonu olan Three Arrows Capital (TAC), Wall Street döviz yatırımcıları Su Zhu ve Kyle Davies tarafından kuruldu.

Riskten Korunma Fonu Three Arrows Capital

On yıllık bir hedge fonu olan Three Arrows Capital (TAC), Wall Street döviz yatırımcıları Su Zhu ve Kyle Davies tarafından kuruldu. Bu yılın nisan ayına kadar TAC, yaklaşık 3 milyar dolarlık varlık yönetti.

Bununla birlikte, kripto para piyasasındaki keskin düşüş, fonun döviz pozisyonlarını tasfiye ederken zarar görmesine neden oldu.

Haziran ayında, fonun kârsız faaliyetlerine ilişkin dava nedeniyle, İngiliz Virgin Adası mahkemesi Three Arrows Capital'in tasfiyesine karar verdi.

Avukatlar ayrıca TAC'ın Singapur ofisini boş buldu ve komşu ofislerdeki çalışanlar Three Arrows Capital personelini en son Mayıs veya Haziran başında gördü. Medya ayrıca Zhu'nun, çocuklarından biri adına bir vakıf fonu aracılığıyla Aralık 2021'de satın aldığı Singapur'daki yaklaşık 35 milyon dolar değerindeki malikanesini satmaya çalıştığını bildirdi.

Davis ve Zhu'nun şu an nerede olduğunun bilinmediği göz önüne alındığında, bu faktörler Singapur'dan ayrıldıklarına dair söylentileri körükledi.

JUST IN: Alacaklılar, Three Arrows Capital Office'in tamamen terk edildiğini ve kurucuların kaybolduğunu söylüyor.

— CryptoWhale (@CryptoWhale) 11 Temmuz 2022

Haziran ayının sonunda, Singapur Para Otoritesi (MAS), Three Arrows Capital'i düzenleyiciyi dolandırmak ve yönetim ve hissedarlardaki değişiklikler hakkında bilgi vermemekle suçladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ