Altın ve Bitcoin’de son dönemlerde yaşanan düşüş yönlü dalgalı fiyat hareketi birçok yatırımcının paniklemesine neden oldu.

Robert Kiyosaki Bitcoin ve Altın

Altın ve Bitcoin’de son dönemlerde yaşanan düşüş yönlü dalgalı fiyat hareketi birçok yatırımcının paniklemesine neden oldu. Panik dalgası öylesine büyük oldu ki, satış dalgalarının ardı arkası kesilmedi. Son dalgalı hareketi ünlü ekonomist Robert Kiyosaki yorumladı.

Robert Kiyaoaki bilindiği üzere Türkçe’mize de çevrilen ‘’Zengin Baba Fakir Baba’2’ isimli kitabın yazarı. Ünlü ekonomist çoğu zaman yaptığı yorumlarla gündeme geliyor. Son yorumları ise yatırımcıların yüreklerine su serpecek cinsten. Özellikle de son gerilemenin ardından.

Kiyosaki kontrolsüz enflasyonun hızlanacağı tahmininde bulunuyor. Hükümetin para bastığı bir sürecin ardından 10 trilyon dolarlık sahte para harcamasının artık sonunun geldiğinin altını çizen Kiyosaki bu süreçte altın, gümüş ve Bitcoin yatırımının yapılabileceğinin altını çiziyor.

Bitcoin ve altın’daki son düşüşün geçici olduğunu ve bu gerilemenin piyasayı daha da sağlam hale getireceğini vurgulayan Kiyosaki, faiz oranlarının yükseldikçe msonların bu durumun kötüye gidiş anlamına geleceğinin farkına varacağını altını çiziyor. Böyle bir durumda ise insanların kendilerini kripto para ve altına yönlendireceğini belirten Kiyosaki, yaşanan atmosferin bireylere bazı fırsatları da sunacağını vurguluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ