En çok satan Zengin Baba Yoksul Baba kitabının ünlü yazarı Robert Kiyosaki, bitcoin fiyatının 1.100 doları test etmesini beklediğini söylüyor.

Robert Kiyosaki Bitcoin'in 1.100 Dolar'ı Test Edeceğini Düşünüyor

Zengin Baba Yoksul Baba'nın yazarı Robert Kiyosaki, yeni bir bitcoin görünümüyle geri döndü. Zengin Baba Yoksul Baba, Kiyosaki ve Sharon Lechter tarafından ortaklaşa yazılan 1997 tarihli bir kitaptır. Altı yılı aşkın bir süredir New York Times En Çok Satanlar Listesi'nde yer almaktadır. Kitabın 32 milyondan fazla kopyası 109'dan fazla ülkede 51'den fazla dilde satıldı.

Ünlü yazar Pazartesi gecesi bir "Zengin Baba dersi" tweet'i attı. “Kaybedenlerin kaybettiklerinde vazgeçtiğini”, ancak “kazananların kayıplarından ders aldığını” açıkladı. “Bitcoin kaybedenleri bırakıyor” diyerek BTC'nin 1.100 doları test etmesini beklediğini ve kripto iyileşirse daha fazla satın alacağını da sözlerine ekledi. Olmazsa, kaybedenlerin 'teslim olmalarını' bekleyeceğim, sonra daha fazlasını satın alacağım” dedi.

Twitter'daki pek çok kişi, Bitcoin'in 1100 doları göreceği konusunda Kiyosaki ile aynı fikirde değil. Bazıları Zengin Baba Yoksul Baba yazarının yazım hatası yaptığından şüphelendi ve aslında 11 bin dolar demek istediğini düşünüyorlar.

Ünlü yatırımcı, birkaç aydır fiyatı dibe vurduğunda daha fazla bitcoin alacağını söylüyor. BTC son aylarda ağır bir şekilde düşmeye başladığında , kriptonun 20 bin dolara düşebileceğini söylemeye başladı. BTC düşmeye devam ettiğinde , en düşük fiyat tahminini birkaç kez revize etti.

Mayıs ayında Kiyosaki, BTC'nin 9.000 dolara düşebileceğini belirtti . Bitcoin fiyatı o sırada 30.000 dolar civarındaydı.

Federal Rezerv ve Hazine Departmanını yozlaşmış kuruluşlar olarak gördüğü için Bitcoin konusunda hala yükselişte olduğunu açıkladı. Ayrıca dibin işin içinde olduğunu öğrendiğinde “kamyonu yedekleyeceğini ” söyledi ve “Kazaların zengin olmak için en iyi zaman olduğunu” kaydetti.

Kiyosaki, ABD ekonomisi hakkında da bazı korkunç tahminlerde bulundu. Geçen ay, hisse senedi ve tahvil piyasalarının çökmekte olduğunu ve bir depresyon ve sivil huzursuzluk tahmin ettiğini söyledi. Nisan ayında hiperenflasyonun burada olduğunu iddia etti. Mart ayında, ABD dolarının patlamak üzere olduğu konusunda uyardı ve yatırımcılara bitcoin, ethereum ve solana satın almalarını tavsiye etti.

Yazma sırasında, bitcoin son 24 saatte neredeyse %3 ve son 30 günde %30 düşüşle 20,277 $'dan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ