Yatırım gurusu Robert Kiyosaki, Warren Buffett'i Bitcoin, altın ve borsaya para yatırdığı ve çöpe attığı için eleştirdiği bir video yayınladı.

Robert Kiyosaki Warren Buffett

Yatırım gurusu Robert Kiyosaki, Warren Buffett'i Bitcoin, altın ve borsaya para yatırdığı ve çöpe attığı için eleştirdiği bir video yayınladı.

Önde gelen yatırımcı ve 'Zengin Baba, Zavallı Baba' yazarı Robert Kiyosaki, BTC'yi desteklemediğini söylemesine rağmen Bitcoin'i YouTube videoları ve tweet'leriyle desteklemeye devam etti.

Son videosunda, dünyaca ünlü Berkshire Hathaway CEO'su Warren Buffett'e, Bitcoin ve altın hakkındaki ısrarlı eleştirisi ve USD olarak varlık olarak sadık kalması nedeniyle karşı çıkıyor.

'Bitcoin'in üç yıl içinde 75.000 dolar olacağını tahmin ediyorum'

Videoda, ünlü yatırımcı ve finansal yeterlilik üzerine kitap yazarı Kiyosaki, mevcut QE'nin izleyicisine geçen hafta devam ettiğini hatırlattı.

Ayrıca, milyarder Paul Tudor Jones'un yakın zamanda Bitcoin'de, Kiyosaki'nin eski okul yatırımcılarının USD'den çıkması ve yeni, dijital altın - BTC'ye girmesi için bir sinyal olduğuna inandığını söyledi.

Paul Tudor Jones, Bitcoin'in akım durumunu altınla ve 1971'de düşük fiyatıyla ons başına sadece 35 dolardı. Kiyosaki, sonraki yıllarda XAU'nun 850 dolara kadar yükseldiğini belirtti. Mevcut fiyatı  1,779 $.

Yatırımcı ve finansal okuryazarlık kitaplarının yazarı, güvenli liman varlıkları (ve son zamanlarda Bitcoin) olarak gümüş ve altının vokal bir savunucusu olmuştur. Son tweet'inde, üç yıl içinde Bitcoin'in 75.000 dolar değerinde olacağı beklentilerini paylaştı. Altın bir yılda 3.000 dolar, gümüş - (şu an 17 dolarlık bir fiyatla) beş yıl içinde 40 dolara yükselecekti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ