Robert Kiyosaki: Çöküş Dönemlerinde Zenginlik Fırsatlarını Yakalamak

Robert Kiyosaki: Zengin Olmak İçin En İyi Zamanlar Çöküş Dönemleridir

Bitcoin (BTC) yatırımlarını savunmasıyla tanınan ünlü milyoner ve etkili "Zengin Baba Yoksul Baba" kitabının yazarı Robert Kiyosaki, servet biriktirmek için en uygun anların ekonomik çalkantı dönemleri olduğunu vurguladı.

Kiyosaki'nin son açıklamaları, Bitcoin'i değerli bir yatırım varlığı olarak daha önceki onaylarını yineliyor.

Kiyosaki, "Air BNB emlak piyasasının çöküşüne yol açacak. Yeni bir ev istiyorsanız, mutlu günler hemen köşede. Aynı şey kiralık mülkler için de geçerli. Çöküş, zengin olmak için en iyi zamandır. İyi şanslar." diyor.

Kiyosaki, aşırı borçlanma nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri'nde yaklaşan ekonomik çöküş konusunda sürekli olarak uyarıda bulunmuş ve tasarrufların önemli ölçüde değer kaybedeceğini öngörmüştür. Önde gelen milyoner, yaklaşan bu mali krize karşı korunmak için yatırımcıları defalarca Bitcoin, altın ve gümüşü güvenli liman varlıkları olarak görmeye teşvik etti.

Kiyosaki 24 Ağustos'ta resmi sosyal medya hesabında paylaştığı bir gönderide daha da ileri giderek Bitcoin'in değerinin 1 milyon dolara ulaşabileceğini, altın ve gümüşün ise sırasıyla 75.000 ve 60.000 dolara yükseleceğini öngördü.

CoinGecko'nun son verileri itibariyle Bitcoin şu anda 25,586$'dan işlem görüyor ve son 24 saatte %0.6'lık küçük bir düşüş gösterdi.

Kiyosaki'nin ekonomik gerileme dönemlerinde yatırımları savunması, geleneksel piyasalar istikrarsızlıkla karşı karşıya kaldığında finansal fırsatları değerlendirmenin öneminin altını çiziyor. Bu zorlu zamanlarda servet koruma stratejileri arayan yatırımcılara rehberlik etmeye devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ