Finansal hizmetler sağlayıcısı Robinhood Markets Inc, 2022'nin dördüncü çeyreğinde kripto ticaretinden elde ettiği gelirin, üçüncü çeyrekte bildirilen 51 milyon dolara kıyasla %24 oranında düştüğüne tanık oldu.

Finansal hizmetler sağlayıcısı Robinhood Markets Inc, 2022'nin dördüncü çeyreğinde kripto ticaretinden elde ettiği gelirin, üçüncü çeyrekte bildirilen 51 milyon dolara kıyasla %24 oranında düştüğüne tanık oldu.

Özellikle, üçüncü çeyrekte kripto ticaretinden elde edilen gelir, ikinci çeyrekte bildirilen 58 milyon dolardan %12 düşüş gösterdi.

Robinhood (1) 2022'nin dördüncü çeyreğinde kripto para birimi işlemlerinden sektör analistleri tarafından sağlanan tahminlerin altında olan 39 milyon dolarlık gelir bildirdi.

Düşüşe ek olarak, şirket 166 milyon $ net zarar açıkladı ve hisse başına kar eksi 0,19 $ oldu. Bu arada, FactSet tarafından uzmanların topladığı bir tahmin, beklenen net zararı 131 milyon dolar olarak belirledi.

Robinhood 2022'nin 4. Çeyreğinde

Ayrıca Robinhood yaptığı basın açıklamasında, 2022'nin dördüncü çeyreğinde hisselerinin %32 düşüşle 21 milyon dolara düştüğünü söyledi. çalkantılı pazar.

İşletme ayrıca emanet altındaki varlıklarının (AUC) %4 düşüşle 62 milyar $ olduğunu açıkladı. AUC'deki düşüş, kripto piyasasındaki değerlemelerdeki kayıp ve hisse senedi fiyatlarındaki düşüşten kaynaklandı.

Tüm yılın sonuçları, Robinhood'un hisse başına 1,17 $'lık bir kayba eşdeğer olan 1,03 milyar $'lık net zarara sahip olduğunu gösteriyor.

Firmanın kurucu ortağı ve şu anki CEO'su Vlad Tenev, ekibi geçen yılki çalışmaları için övdü. Sözlerine şöyle devam etti:

Şimdi piyasaya sürdüğümüz bazı ürünlerde gerçek bir ivme görmeye başlıyoruz, bu da bize bunların zaman içinde önemli iş kollarına dönüşebilecekleri konusunda güven veriyor.

Robinhood Finans Direktörü Jason Warnick'e göre, önceki çeyrekte şirket müşterilere hizmet vermeyi, işi geliştirmeyi ve "uzun vadeli hissedar değeri" elde etmeyi taahhüt etti.

Yönetim Kurulu'nun, firmanın FTX'in eski patronu Sam Bankman-Fried'e ait bir holding şirketinin satın aldığı hisselerin çoğunluğunu veya tamamını geri almasına izin verdiğini söyledi.

Finansal hizmetler şirketi, gelecekteki potansiyel olasılıkları takip etmek için yatırım yapılabilecek veya kullanılabilecek 6 milyar dolardan fazla nakit paraya sahip olmakla övünüyor.

Buna rağmen Robinhood, 2022'nin dördüncü çeyreği için yaptığı açıklamada, hisse geri alım planlarının başarılı olacağına dair bir garanti olmadığını belirtti.

"Bu tür bir sorun için minimum öncelik olduğu" için firma, işlemin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini öngöremediğini belirtti.

Robinhood, yıl için toplam operasyonel harcamalarının 2.375 milyar dolar ile 2.515 milyar dolar arasında değişeceğini tahmin ediyor. Bu, şirketin yılın mali projeksiyonuna göre.

Genişletilmiş ticarette, Robinhood hissesinin fiyatı 10,5 dolardan işlem görüyordu.

Yılbaşından bu yana %28,62 artan şirketin hisseleri son üç ayda yaklaşık %13 arttı. HOOD, geçen aya göre %15,82'lik bir kazanç elde etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ