Business Insider, Cumartesi günü bir web yayını sırasında Robinhood CEO'su Vlad Tenev, popüler ticaret uygulamasının bir noktada bir kripto para cüzdanı tanıtabileceğini duyurdu.

Robinhood CEO

Cumartesi günü bir web yayını sırasında Robinhood CEO'su Vlad Tenev, popüler ticaret uygulamasının bir noktada bir kripto para cüzdanı tanıtabileceğini duyurdu.

İşte o açıklamalar

Kripto müşterilerimize istedikleri işlevselliği sağlamak için perde arkasında çok fazla iş yapıyoruz. Cüzdan istediğini biliyoruz.

Bazı acemi Robinhood kullanıcıları için sürpriz gelse de, popüler hisse senedi alım satım uygulaması kullanıcılarına gerçek kripto satmıyor. Bunun yerine, şirket adına “Sana borcum var” (IOU) notları alırlar.

Robinhood'da kripto para satın alanlar, varlıklarını diğer cüzdanlara taşıyamaz; bu, “anahtarlarınız değil, kripto paralarınız değil” kalabalığından sert eleştiriler çeken dikkate değer bir sınırlamadır.

Tenev'e göre yeni kripto para birimi özellikleri cüzdanlarla sınırlı olmayacak. Ancak şirketin bu özellikleri "güvenli bir şekilde" tanıtmak için çalıştığını da sözlerine ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ