New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (DFS), Robinhood Crypto'yu “banka gizliliği yasası/kara para aklama ('BSA/AML') yükümlülükleri ve siber güvenlik alanlarındaki önemli başarısızlıklar nedeniyle” 30 milyon dolar para cezasına çarptırdı.

Robinhood Crypto, New York Düzenleyicisi Tarafından 30 Milyon Dolar Para Cezasına Çarptırıldı

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (DFS) Salı günü yaptığı açıklamada, Robinhood Crypto LLC'nin (RHC) New York Eyaleti'ne "banka gizliliği yasası/kara para aklamayı önleme ('BSA/ AML') yükümlülükler ve siber güvenlik.” ihlalleri nedeniyle 30 milyon dolar ceza ödeyeceğini duyurdu.

Arızalar, departmanın Sanal Para Birimi Yönetmeliği, Para Gönderici Yönetmeliği, İşlem İzleme Yönetmeliği ve Siber Güvenlik Yönetmeliği'nin ihlal edilmesiyle sonuçlandı, DFS ayrıntılı olarak açıklandı.

Finansal Hizmetler Müfettişi Adrienne A. Harris şu yorumu yaptı:

İşi büyüdükçe, Robinhood Crypto bir uyum kültürü geliştirmek ve sürdürmek için uygun kaynakları ve dikkati yatırmada başarısız oldu bu, Bakanlığın kara para aklama ve siber güvenlik düzenlemelerinin önemli ölçüde ihlal edilmesine neden olan bir başarısızlık.

Duyuru, “Bütün bu eksiklikler, Bakanlığın, RHC'nin uyum programlarının yönetimi ve gözetiminde, yeterli bir uyum kültürünü geliştirme ve sürdürmedeki başarısızlık da dahil olmak üzere, önemli eksiklikler olduğunu tespit etmesinden kaynaklandı” diye devam ediyor.

30 milyon dolarlık cezanın yanı sıra, Robinhood Crypto'nun DFS düzenlemelerine uygunluğunun kapsamlı bir değerlendirmesini yapacak bağımsız bir danışmanı tutması gerekecek.

New York Eyaleti düzenleyicisi, Robinhood Crypto'nun sanal para birimi lisansı ve para iletim lisansı başvurularını Ocak 2019'da onayladı ve o sırada şunları belirtti:

DFS, Robinhood Crypto'ya bitcoin, ether, bitcoin cash ve litecoin dahil olmak üzere yedi sanal para birimi satın alma, satma ve depolama hizmetleri sunma yetkisi verdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ