Amerikan ticaret platformu Robinhood, 2021'in üçüncü çeyreğine ilişkin mali tablolarını yayınladı ve kripto gelirlerinde büyük bir düşüş bildirdi.

Amerikan ticaret platformu Robinhood, 2021'in üçüncü çeyreğine ilişkin mali tablolarını yayınladı ve kripto gelirlerinde büyük bir düşüş bildirdi.

 

Robinhood, 2021'in üçüncü çeyreğine ilişkin mali tablolarını yayınladı ve gelirinde yıllık yüzde 35'lik bir artış bildirdi. Şirket, geçen yılki 270 milyon dolara kıyasla 365 milyon dolar gelir elde etti. Rakamlar, komisyoncunun kazanç raporunda uyardığı önceki çeyreğe göre önemli ölçüde düştü. İkinci çeyrekte geliri 565 milyon dolardı. Aracının işlem bazlı geliri, bir önceki yıla göre yüzde 32 artarak 267 milyon dolara yükseldi.

Robinhood, 51 Milyon Dolarlık Kripto Geliri Elde Etti

Kripto ticaretinden elde edilen gelir, geçen yılın yalnızca 5 milyon dolarına kıyasla 51 milyon dolar olarak geldi. Bu, yıldan yıla yüzde 860'lık bir sıçramaydı. Bununla birlikte, komisyoncu tarafından beklendiği gibi, kripto ticareti, işlem bazlı gelirin yarısından fazlasına 233 milyon dolar getirdiğinde 2. çeyrekten itibaren büyük ölçüde düştü. Ticaret platformu ayrıca, kripto hizmetlerinin azalan popülaritesinin “önemli ölçüde daha az yeni finanse edilen hesap” ile sonuçlandığını ortaya koydu. Robinhood, çeyreği 1,37 milyar dolarlık vergi öncesi zararla kapattığı için zarar eden bir şirket olmaya devam ediyor.

Aracının Net Zararı 1,32 Milyar Dolara Veya Seyreltilmiş Hisse Başına 2,06 Dolara Düştü

Robinhood'daki aylık aktif kullanıcılar yüzde 76 artışla 18.9 milyona yükselirken, gözetim altındaki varlık yüzde 115 artarak 95 milyar dolara yükseldi. Robinhood CEO'su Vlad Tenev, “Bu çeyrek, kripto cüzdanları da dahil olmak üzere müşterilerimiz için daha fazla ürün ve hizmet geliştirmekle ilgiliydi” dedi. Gerçekten de, yaklaşmakta olan kripto cüzdanın bekleme listesinde zaten 1 milyon kullanıcısı var. Mali yılın devam eden son çeyreği için, Amerikan aracı kurumu, mevsimsel ters rüzgarların sayısı ve düşük perakende ticaret faaliyeti üzerinde bir etki daha bekliyor. Beklenen koşullar altında, 4. çeyrek gelirinin 325 milyon dolardan fazla olmamasını ve tam yıl gelirinin 1.8 milyar dolardan az olmasını bekliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ